NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...»
Новости
01.03.2012
Новий розділ на нашому сайті

Новий розділ на нашому сайті

Дорогі гості та постійні користувачі нашого сайту! Щиро вітаємо вас із першим днем весни:) Бажаємо творчого зростання, позитивних змін та гарної погоди на душі. Сьогодні відкиваємо новий розділ на нашому сайті: КОРИСНІ ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ, що стосуються мовознавства, літературознавства, культурологічних знань.    
далее ...
28.02.2012
Володимир Залозецький та його чернівецькі адреси.

Володимир Залозецький та його чернівецькі адреси.

«...Один з визначніших чернівецьких русинів [українців]». Так писала в некролозі  газета «Буковина» в ті сумні червневі дні далекого 1898 року про першого головного хірурга Буковини, видатного громадського діяча Володимира Залозецького (1842-1898). Під такою назвою в читальному залі Муніципальної бібліотеки ім.А.Добрянського розгорнуто книжкову виставку, присвячену цьому видатному чернівчанину. 1 березня ц. р. сповнюється  170 років від його дня народження.  
далее ...
25.02.2012
Енциклопедист, гуморист, гуманіст

Енциклопедист, гуморист, гуманіст

Є такі люди, і їх небагато, які протягом життя завжди вибагливіше ставляться до себе, ніж до інших. Мистецтвом пробачати недоліки й недогляди іншим і, водночас, ні на хвилину не дозволяти собі розпружитись, знизити ритм, чи опустити планку володіє Богдан Іванович Мельничук. Нещодавно цьому незбагненному чоловіку виповнилось вагомих 75 літ. На честь ювілею Богдана Мельничука, члена Національної спілки письменників України, доктора філологічних наук, професора ЧНУ ім. Ю Федьковича, лауреата літературних премій ім. Д. Загула, С. Воробкевича, Ю. Федьковича, відбулись Всеукраїнські наукові читання.  
далее ...
24.02.2012
Культпростір. Події

Культпростір. Події

Дорога без відчаю Це, звісно, не в прямому сенсі, а в переносному, тобто метафоричному. Бо на чернівецьких дорогах можна пройтись і небезпечно від бурульок, і акробатично від льоду під ногами, і немала можливість є втопитись ненароком. Та я про інше: про заголовок, який стосується найвагомішої культурної події цього тижня – 75-річний ювілей проф. Богдана Мельничука. Не оминула увагою наша преса й масляну й конкурс краси для найменших буковинок.  
далее ...
24.02.2012
Унікальне в архітектурі

Унікальне в архітектурі

Репин Ю. Г. Уникальное и ординарное в архитектуре: Монография. – К.: «Феникс», 2007 – 176 с.  
далее ...
23.02.2012
Мир через культуру

Мир через культуру

"Мир через культуру " - цей девіз було сформульовано у 1935 році Миколою Реріхом. Нині завдання збереження та розвтку культури гідно продовжує Міжнародний центр Рерихів у Москві, який докладає зусиль для збереження і захисту спадку великої родини. До 20-річчя функціонування Центру планують провести культурно-мистецький захід у палаці "Академічному" 24. 02. 12 о 17. 00. Запрошують всіх охочих.
далее ...
20.02.2012
Мова у полікультурному середовищі

Мова у полікультурному середовищі

21 лютого 2002 року в Україні започатковано святкування дня рідної мови. Цей день іноді сплутують з днем української мови, який відзначають 9 листопада. Але Міжнародний день рідної мови вшановує не лише мову домінуючого національного етносу держав, але всіх мешканців усіх національностей.  Для Буковини імпреза. яка поєднала би всі національні мови й голоси просто необхідна, адже мова у полікультурному середовищі звучить вишукано й оригінально, відчувається неповторність кожної з мов, яка подекуди втрачається у монолітному національномовному середовищі. І така імпреза відбулась.
далее ...