Новини
22.10.2012

Культпростір. Події

Перші вихідні золотавого жовтня традиційно багаті на культурні події. Це і День працівників освіти, і Всеукраїнський день бібліотек, і щонайважливіше – День народження рідного міста, адже минає 604 поважних роки, відколи його назву зафіксували в офіційних джерелах.
далі ...
09.10.2012

Забудова та архітектурні обриси Чернівців понад 100 років тому

До Дня першої писемної згадки про місто Чернівці Муніципальна бібліотека ім. А.Добрянського підготувала свій скромний подарунок. В затишній залі книгозбірні відбулася авторська програма архівіста, знаного краєзнавця Марії Никирси «Історія вулиць та її жителів». Темою зустрічі була «Забудова та архітектурні обриси Чернівців понад 100 років тому».   . Темою зустрічі була
далі ...
28.09.2012

Культпростір. Події

Осінь переходить в свою найвищу фазу. А в нас – народна українська забавка: вибори. Культура, звичайно, користається нагодою бути. Про п’ять найцікавіших подій тижня розповідаю наостанок у звичному вже форматі рубрики «Культпростір. Події». Надалі огляд обіцяє змінитись і оновитись, прибрати нового формату, барв та авторів. День бібліотекаря, річниця Наукової бібліотеки ЧНУ, трохи концертів, ручних виробів та театру. Наразі такі культурні Чернівці. Па-па.  
далі ...
21.09.2012

Культпростір. Події

 Цього тижня місцева преса рясніє культурними подіями всіх штибів: музичні новини, концерти, театральні вистави, спогади про Й. Шмідта та П. Целана (ну, це все ща Меридіан Черновітц), народні майстрині, художні виставки. Всього доволі. От якби ще не доляри та не вибори… краса осіння…
далі ...
14.09.2012

Культпростір. Події

 Найголовніше – це те, що найголовнішу з культурних подій завжди важко визначити, якщо дізнаватись про неї лише з преси. Ось відбудеться, скажімо, камерна презентація грандіозної за рівнем книги чи концерт всесвітньовідомого співака (але не розпіареного в Чернівцях), а в газетах – «інформаційки» під грифом «вл. інф.» (тобто списали, здогадайтесь де). А відбудеться акція, заздалегідь надіслана до прес-центру, незалежно від якості, кількості та впливу, – про неї писатимуть кілька тижнів. Але то байка. Цього тижня далі говоримо про темні й світлі сторони фестивалю «Меридіан Черновітц», театральний сезон, літературні та наукові події.
далі ...
14.09.2012

«ПОВЕРНЕННЯ ЙОЗЕФА ШМІДТА»

У Муніципальній бібліотеці ім. А. Добрянського 11 вересня ц. р. відбулась програма, присвячена постаті великого оперного співака родом з Буковини – Йозефа Шмідта. Автор ідеї, дослідник, організатор та ведучий заходу – науковець-хімік з Москви, уродженець Чернівців, захоплений творчістю геніального вокаліста й музиканта, – Леонід Ілліч Флейдерман. 
далі ...
07.09.2012

Культпростір. Події

Після досить млявого літнього «культурування», в Чернівцях – просто бум культурних подій. Окрім нашумілого фестивалю поезії, маємо відкриття театрального сезону, спогади-світлини старого міста й матеріал про незбагненну Сіді Таль.  
далі ...