NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...»
Новини
15.04.2012
Щиро вітаємо Вас зі Світлим Днем  Христового Воскресіння!

Щиро вітаємо Вас зі Світлим Днем Христового Воскресіння!

Нехай чудесне свято Великодня дарує любов та злагоду, щирість та добро у взаєминах!  А Великодні передзвони приносять у Вашу оселю радість і спокій, чисті помисли і благородні задуми! Веселих свят, смачної паски, доброї ковбаски та красної писанки!  
далі ...
13.04.2012
Культпростір. Події.

Культпростір. Події.

 Страсний тиждень у культурі відзначився зануренням в людські цінності. Журналісти звертали увагу на особистісні й загальні цінності, внутрішні потреби людей, навіть готуючи подієві матеріали й інтерв’ю. А справи культурні не так аж і постять, скажу я вам. Маємо театральну прем’єру, кілька цікавих інтерв’ю і величезну писанку на Театральній площі.
далі ...
12.04.2012
Великодня писанка – символ життя

Великодня писанка – символ життя

До світлого свята Великодня православні та католики пускають в серце гармонію та готують свої оселі до весняного оновлення й звертаються до джерел духовності, краси, пам'яті. Зі скарбниці найновіших книг про українські традиції та звичаї святкування Святої Пасхи, малювання писанок, крашанок, крапанок і народні взори цього незвичайного у своїй красі та символізмі мистецтва, у читальній залі Муніципальної бібліотеки відкрита святкова виставка.  
далі ...
06.04.2012
Культпростір. Події

Культпростір. Події

В нашій ситуації в країні найкращий вихід мислячим людям білити й чепурити житло до Великодня та втішатись безсмертям душі. А то всіляко може бути. З політикою, економікою та соцстрахуванням – тим більше. А ось культурні новини в більшості позитивні й вселяють надію. Особливо цього тижня – тут і книжкові новинки, й художні виставки, і музика, і поезія... і 58-кілограмова писанка.  
далі ...
30.03.2012
Культпростір. Події

Культпростір. Події

Цього тижня до по весняному прохолодних Чернівців завітав не хто інший як посол Німеччини Ганс-Юрґен Гаймзьот. Дипломатичності пана посла не було меж. Від політичних, економічних та культурно-туристичних питань все був один висновок – наше місто виглядає як стара добра Європа. Двозначно, скажу вам, двозначно. Яка це «стара Європа»? Та що кохається в архітектурі, мистецтві, науков-технічних новинках та якісному одязі, чи та, на вулицях міст якої розкидано сміття й стічні канави прикрашають центральні проспекти? Дзенівське запитання, майже, як тема Євросоюзу... А все ж, культурні події в нас найменш вразлива множина.  
далі ...
28.03.2012
Німецькомовна література про Буковину

Німецькомовна література про Буковину

Австрійський науковець Kurt Scharr (Курт Шарр) завітав днями до «доброї бібліотеки» з ошатним виданням своєї докторської дисертації «Die Landwirtschaft Bukowina. Das Werden einer Region an der Periferie 1774 – 1918» (Сільське господарство Буковини).  
далі ...
26.03.2012
Доля українських інтелектуалів

Доля українських інтелектуалів

  23 березня в Муніципальній бібліотеці ім. А. Добрянського відбулась зустріч-інтерв’ю з істориком, політологом, публіцистом Ігорем Буркутом. «Доля українських інтелектуалів: історія і сучасність», так, задумана тема розмови, розгорталась у форматі прес-конференції.  
далі ...