Книгозбірня Петера Деманта


30 травня 2008 року Муніципальна бібліотека ім. А. Добрянського отримала з Москви домашню бібліотеку письменника та колишнього в’язня ГУЛАГу Петера Зігмундовича Деманта (2.08.1918, Інсбрук – 11.12.2006, Москва). Він жив у нашому місті з 1919 року, приїхавши сюди з родиною із Австрії. У Чернівцях, в інтелігентній родині, де панував дух високої європейської культури, минули найкращі роки його дитинства та юності. Як виявилося, це були взагалі найщасливіші його роки, бо в 1941 році Деманта арештували і вивезли в ГУЛАГ. Наприкінці життя він переїхав жити в Москву до дружини, де і відійшов у вічність. А бібліотеку заповів місту своєї юності і за підтримки особисто Чернівецького міського голови та посольства Австрії в Москві вона була передана Чернівцям.
 
 
 
Серед 4 000 книг та періодичних видань цієї бібліотеки є твори давньої, російської та світової літератури, видання про подорожі та експедиції, енциклопедії, словники, дослідження про історію та культуру Чернівців та наукові розвідки про життя ГУЛАГу. Більша частина книг видана німецькою та румунською мовами, а також французькою, китайською, арабською, італійською. Тут же знаходяться і всі сім авторських книг Петера Деманта, які він підписував псевдонімом Вернон Крес.
  
 
 
 
 
 
 
На жаль, у ході реалізації проекту за підтримки  Українського культурного фонду «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай. Відтворення у свідомості громадян інтелектуальної спадщини видатного письменника міста Чернівці шляхом розширення інноваційно-інформаційних інструментів муніципального бібліотечного фонду», який впроваджується управлінням культури Чернівецької міської ради на базі Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського    виникла проблема з використанням домена www.dobrabiblioteka.cv.ua та повної інтеграції оновленої інноваційно-інформаційної платформи на стару платформу, яка функціонувала 8 років. Тому модернізований сайт Муніципальної бібліотеки знаходиться за тимчасовою адресою:

sketchfab.com/3d-models/peter-demants-library-594df2335dc8425aa7bfdd0d615c75b6
 
 Віртуальний тур: