Культпростір. Події.

Поезія, музика, театр та найкращі нагороди
Мистецький тиждень осені, яка переходить в зиму, на Буковині відзначився багатьма різними подіями в культурному житті краю. По-перше, на Чернівеччині продовжується відзначення ювілейних дат Назарія Яремчука та Ольги Кобилянської. Поза тим, відшуміли кілька фестивалів, зокрема, «Буковинський листопад-2011». Маємо й театральні події мистецького характеру (не лише соціально-кулуарних відтінків). І звичайно – великі літературно-мистецькі плани на початок грудня.

«За Австрії в Чернівцях балювали розкішно і славно… Балювали, наприклад, у зв’язку з приїздом поважних гостей, людей мистецтва…Однією з найважливіших складових балу був дорогий гардероб. – На вулиці Панській  була серія модних магазинів, - зауважує директор Муніципальної бібліотеки ім.. А. Добрянського Олеся Щербанюк» (Молодий буковинець. – 2011. – 1 грудня (№ 135). – додаток «Місто»).

«Що ви знаєте про кохання Пауля Целана? Студенти презентували двомовний сценічний колаж «Час серця» за листами Інгеборг Бахманн та Пауля Целана… Незабаром український читач також матиме змогу познайомитись  із листуванням, над перекладом якого українською мовою працювали літературознавці проф. Петро Рихло та к. ф. н. Лариса Цибенко» (Версії. – 2011. - №49).

«Регіональний фестиваль класичної музики «Буковинський листопад-2011», що відбувався в обласній філармонії за участю приїжджих і місцевих музикантів, співаків і диригентів, порівняно з минулим роком був значно скромнішим… Тим не менш, фестивальні дні подарували буковинцям багато чудової музики…» (Буковина. – 2011. - № 93).

«… На творчу зустріч з буковинською поетесою… Вірою Китайгородською завітали користувачі бібліотеки-філії № 4, учні… З оформленої книжкової виставки «Поезія душі моєї» присутні мали можливість познайомитись з творчим доробком поетеси…» (Відродження. – 2011. – ч. 49).

«У Чернівцях відбувся конкурс «Студент року-2011». У ньому взяли участь 16 спудеїв з різних чернівецьких вишів… Кращими студентами стали майбутній юрист та маркетолог» (Погляд. – 2011. - № 48).

«Олександр Бойченко презентує «Аби книжку» у новому форматі… - Презентація «Аби книжки» у Вінниці складалася з двох частин: власне презентації книжки, де я мав зачитувати уривки, та музичної частини, яка була за «Очеретяним котом»… Задоволеними були і любителі музики, і поціновувачі літератури…» (Молодий буковинець. – 2011. – 1 грудня (№ 135). – додаток «Місто»).

«До ювілею Яремчука… меморіальну дошку встановили на фасаді філармонії. ЇЇ виготовив художник та скульптор Артем Присяжнюк. Біля кас філармонії відкрили і меморіальну кімнату-музей Назарія Яремчука, [де]… можна побачити близько 300 експонатів» (Молодий буковинець. – 2011. – 2-3 грудня (№ 136).

«Премія імені Ольги Кобилянської стала міжнародною. 25 листопада… відбулось вручення цьогорічної премії ім.. О. Кобилянської... Лауреати премії традиційно виставили свої нові роботи, приурочені дню народження Ольги Кобилянської… Оргкомітет премії… працює цілорічно. Роботи, які пропонуються на розгляд мають бути новими і стосуватися теми «Становище жінки в українському суспільстві» (Буковинське віче. – 2011. – 2 грудня (№ 59).

Poesie, Musik, Theater und die besten Preise
Art Weekim Herbst, die im Wintervergeht,in der Bukowinawurde von vielenverschiedenen Veranstaltungenindas kulturelle Lebender Regiongeprägt.Erstens,inCzernowitzRegionauch weiterhinGeburtstagevonNazarYaremchukundOlgaKobylyanskаfeiern.Dennochhaben wir einige Festivals, darunter "Bukowinaim November 2011.Wirhaben die Kunst- und Theaterveranstaltungen(nicht nur sozio-Korridortönnende).Und natürlich– diegroßen literarischenund künstlerischenPläne für dieAnfang Dezember.

Poetry, music, theater and the best awards
ArtWeek fall of, which passes in winter, in Bukovina was marked by many differentevents in the cultural life of the region. First, in Chernivtsi region continues to celebrate anniversary dates of Nazar Yaremchuk and Olga Kobylyanska. Still was several festivals, including "Bukovina in November 2011." We have really theater events (not only “socio-corridor tones events”). And of course the greatliterary and artistic plans for the beginning of December.