КБУ "Муніципальна бібліотека ім. А. Добрянського

КБУ

Книгозбірня Петера Деманта

Книгозбірня Петера Деманта

Інтелектуальне життя в Чернівцях продовжується...

Інтелектуальне життя в Чернівцях продовжується...

Вечірні зустрічі в Муніципальній

Вечірні зустрічі в Муніципальній

Авторські програми

Авторські програми
 
NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...» NEW «Буковина, її минуле і сучасне» Париж; Філадельфія; Детройт; Зелена Буковина, 1956.
Новини
24.11.2022
  В кожного на цій Землі є своє «щемить»

В кожного на цій Землі є своє «щемить»

Чи хвилює, болить, щемить, коли читаєш її – книгу Оксани Кузів з двозначною назвою?.. А можливо, проживаєш разом з авторкою та її героями якусь особливу мить?.. Отже, про роман Оксани Кузів «ЩЕмить», в якому піднімаються питання, що виходять за рамки.   
далі ...
21.11.2022

Про поезію без кордонів та українсько-польську співпрацю

Ніщо не стримає Слово Правди. Ніхто не здолає гідну націю. Підтримку українським митцям надала Муніципальна бібліотека ім. Софії Урбановської в Коніні під керівництвом Доміана Кручковського. В рамках Конінської поетичної осені, як підконкурс XLII Польського національного поетичного конкурсу «Верстовий стовп Konin 2022, був проведений поетичний конкурс «Верстовий Стовп – Разом», до якого були запрошені українські поетки, що через сумні об’єктивні обставини опинилися на території Польщі. Така ініціатива об’єднала Майстрів Слова у творчості і дала можливість українкам виразити свої гострі душевні почування й донести до світу горе українського народу через поезію.       
далі ...
10.11.2022

«Не знаю за що, але Чернівці я дуже люблю». БОГДАН ЛЕПКИЙ

      Відкриваємо слово Богдана Лепкого сьогодні, гордо несемо далі нащадкам і 9 листопада відзначаємо 150-річчя від дня його народження, що символічно поєднується з Днем української писемності. Бо він ¬– це той, хто поза часом, той, хто будить свідомість і гідність, той, хто відкриває вільне майбутнє через історичну минувшину.
далі ...
04.11.2022
Зруйнований світ або трагедія чернівецької синагоги

Зруйнований світ або трагедія чернівецької синагоги

У ці неспокійні осінні дні вирішується подальша доля  споруди, що у свій час була архітектурною окрасою історичного середмістя столиці герцогства Буковини. Мова йде про чернівецький Темпель (від нім. Тempel - "храм") - хоральну синагогу іудеїв-прогресистів (реформаторів). Цього року їй виповнилося би 145 років. Для Чернівців будівля була унікальною.
далі ...
31.10.2022
Свідомими кроками – до душевного спокою у зрілий сад життя

Свідомими кроками – до душевного спокою у зрілий сад життя

Міркуваннями щодо пошуків душевного спокою зі сторінок своєї книги зі мною ділився сучасний німецький філософ Вільгельм Шмід, відомий своїми працями у напрямку філософії життя. А я принагідно знайомлю коротко з книжкою і вас. Чому стисло? Гадаю, що не має сенсу деталізувати погляди автора або ж описувати всі почуття та думки, що виникли особисто в мене під час читання (про це я скажу лише в кінці). Пофілософствувати разом з автором, доєднатися до роздумів про сенс життя, внутрішню гармонію та пройти в міркуваннях десять кроків до душевного спокою, які, власне, і пропонуються читачеві на трохи більше, ніж ста сторінках, ви зможете самі, прочитавши книгу. Щоправда, про душевний спокій у ній йдеться у контексті старіння. Відповідну назву і має книжка Вільгельма Шміда – «Душевний спокій. Чого ми набуваємо, коли старіємо», якою поповнилася наша книгозбірня, у перекладі Олександри Мельник-Подолян. 
далі ...