NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...» NEW «Буковина, її минуле і сучасне» Париж; Філадельфія; Детройт; Зелена Буковина, 1956.
Новини
11.08.2020
Інтелектуальний календар СЕРПЕНЬ 2020

Інтелектуальний календар СЕРПЕНЬ 2020

Аромат його прози… 11 серпня – 115 років від дня народження вченого-біохіміка, хіміка, письменника, біографа Ервіна Чаргаффа (англ. Erwin Chargaff, 1905 – 2002). 
далі ...
06.08.2020
І остання часть дороги...

І остання часть дороги...

В рамках творчого проекту Муніципальної книгозбірні Добрянського «Книги були його життям...», присвяченому 85 роковинам від дня народження Буковинського Златоуста Анатолія Миколайовича Добрянського, ми продовжуємо презентувати нові монографії і дослідження. І знову представляємо книги про життя і творчість інтелектуала Івана Франка, якого шанував Анатолій Миколайович. Мову поведемо про мало вивчені і складні сторінки життя Івана Яковича - останні роки його життя. 
далі ...
31.07.2020
Франко не Каменяр

Франко не Каменяр

Ми продовжуємо в рамках творчого проекту Муніципальної книгозбірні Добрянського «Книги були його життям...», присвяченому 85 роковинам від дня народження Буковинського Златоуста Анатолія Миколайовича Добрянського знайомити Вас з тими видатними особистостями в літературі і культурі, якими він захоплювався і які були для нього взірцем. Сьогодні продовжимо нашу розмову про велета української культури – Івана Яковича Франка.
далі ...
29.07.2020
«Я не поет одної верстви, а всього народу». І. Франко

«Я не поет одної верстви, а всього народу». І. Франко

Продовжуючи традиції комплектування приватної книгозбірні Анатолія Добрянського, в процесі поповнення літературою фонду книгозбірні, ми намагаємося тримати високу планку започатковану Анатолієм Миколайовичем. Тому зрозуміло, що почесне місце серед нових книг, які вийшли останніми роками, посідають видання, розвідки та монографії відомих в Україні та поза її межами науковців та письменників, котрі присвятили свої праці дослідженню творчості та життєпису унікального культурно-історичного феномену Івана Франка.
далі ...
28.07.2020
«Книги були його життям...»

«Книги були його життям...»

Цей рік особливий для колективу Муніципальної бібліотеки, поскільки виповнюється 85 років від дня народження Анатолія Миколайовича Добрянського. Звичайно, що ми давно і ретельно готувались до цієї дати, на основі газетних публікацій, афіш, щоденникових записів підготовлено видання про роль Анатолія Миколайовича в культурному середовищі Чернівців. Адже майже впродовж 50 років все музично-мистецьке і літературне життя міста відбувалося в орбіті цього незвичного чоловіка і яке він активно та наполегливо творив. Проте сумна дійсність, епідемія хвороби і карантин, внесли свої корективи в наші творчі проекти і видання буде здійснене пізніше. А ми наразі з-за підтримки Чернівецької міської ради та Управління культури готуємо інший, не менш вартісний дарунок світлій пам’яті Анатолія Добрянського та чернівчанам назагал.
далі ...
24.07.2020
Високе слово про поезію Тамари Севернюк

Високе слово про поезію Тамари Севернюк

Сьогодні пропонуємо заключний відгук про творчість Тамари Севернюк напередодні її славного ювілейного дня народження. Це другий відгук на її книгу «Щоб пам’ять почула слова. Книга-сповідь перед часом»,  який написала професорка Олена Кульбабська.
далі ...
23.07.2020
Чернівці – місто металевого мережива

Чернівці – місто металевого мережива

Вже історично так склалося, що Чернівці мають своє, ні на одне місто не схоже, обличчя. Кожного туриста дивує гармонія і його неповторний архітектурний образ. Складні ландшафтні перепади забудови, ритм нешироких вулиць, розміри площ, ламані силуети дахів, пишна ліпнина декору на будинках, ажурність кованих балконних решіток... 
далі ...