NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...» NEW «Буковина, її минуле і сучасне» Париж; Філадельфія; Детройт; Зелена Буковина, 1956.
Новини
17.09.2020
Інтелектуальний календар ВЕРЕСЕНЬ 2020

Інтелектуальний календар ВЕРЕСЕНЬ 2020

6 вересня – 145 років від дня народження педагога, письменника Михайла ДАШКЕВИЧА (1875 – 1948) Цими днями виповнюється 145 років з дня народження буковинського письменника Михайла Дашкевича, чиє ім’я є маловідомим буковинцям і зокрема чернівчанам. 
далі ...
15.09.2020
Інтелектуальний календар ВЕРЕСЕНЬ 2020

Інтелектуальний календар ВЕРЕСЕНЬ 2020

15 вересня – 140 років тому відбувся візит до Чернівців Імператора Австро-Угорщини Франца-Йосифа І (1880) 15 вересня, рівно 140 років тому, в Чернівцях відбулася подія, про яку писали всі газети Європи, і мабуть не тільки, згадували про Czernowitz по всіх, навіть маленьких містечках та селах великої Австро-Угорської монархії. Адже цього дня далекого 1880 року до нашого міста прибув з візитом Імператор Австро-Угорщини Франц-Йосиф І (1880).  
далі ...
14.09.2020
Королева детективу та її романи

Королева детективу та її романи

15 вересня англійській письменниці Агаті Крісті (Міллер) (1890-1976) виповнюється 130 років. З цієї нагоди хочеться перегорнути разом із Вами біографічні сторінки історії жінки, яка визнана в літературному світі «Королевою детективу». Вона померла у 85 років, плідно працюючи на літературній ниві продовж всього життя, а секрети її працьовитості і популярності літературні критики до сьогодні намагаються вивчити і проаналізувати.  
далі ...
11.09.2020
Нові надходження від видавництва «Книги ХХІ»

Нові надходження від видавництва «Книги ХХІ»

З перших днів роботи Муніципальної бібліотеки імені Анатолія Добрянського допомагає книгозбірні поповнювати книжковий фонд новими виданнями відоме Чернівецьке видавництво «Книги-ХХІ». Днями знову кілька книжкових новинок, виданих у 2020 році було передано до муніципальної книгозбірні керівником Василем Дроняком та  PR -менеджером видавництва Інгою Кейван, за що працівники дуже вдячні, адже йдеться про переклади творів з німецької на українську мову відомого чернівецького науковця Петра Рихла, а також художньо-літературне видання " Буковина.Чернівецька область"  
далі ...
10.09.2020
Українська  драматургія від найдавніших часів до початку   ХХ століття

Українська драматургія від найдавніших часів до початку ХХ століття

Сьогодні представляємо Вам збірники з Української драматургії, які останнім часом побачили світ та розкривають історію драматургії від найдавніших часів до 30- х років ХХ століття. Як неодноразово зазначали науковці та дослідники, українська культура є своєрідним явищем у світовій духовній скарбниці, оскільки упродовж багатьох століть вона виживала і розвивалась за відсутності власної держави та без підтримки тодішніх урядів. Зазвичай за умов, коли її етнічні землі були розділені кордонами кількох держав. 
далі ...
09.09.2020
Нові надходження

Нові надходження

Під «парасолькою» Ольги Кобилянської   До книг, які найбільше чекають, які найбільше читаються в Муніципальній бібліотеці ім. А.Добрянського, завжди будуть і залишаються книги з краєзнавства. І насамперед ті, які стосуються Чернівців та чернівчан. І тому такі видання, як тільки виходять з друку, то майже одразу потрапляють на полиці нашої книгозбірні. Ось і на днях ми отримали від наших вдячних читачів ще одну книгу, яка щойно вийшла з друку.
далі ...
08.09.2020
На шляху до сцени. Українська сучасна драматургія. Продовження.

На шляху до сцени. Українська сучасна драматургія. Продовження.

Ми продовжуємо Вас знайомити з книжковими виданнями, які відкриють для читача світ творчих експериментів сучасної драматургії і можуть стати в нагоді і вчителеві літератури, і викладачу-філологу, і студенту театрального вишу, учаснику театрального аматорського гуртка, режисеру та майбутньому акторові.  
далі ...