NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...» NEW «Буковина, її минуле і сучасне» Париж; Філадельфія; Детройт; Зелена Буковина, 1956.
Новини
25.09.2020
Читачеві на замітку

Читачеві на замітку

Мова сьогодення, якою ми користуємось щодня, нерідко переповнена суржиком та словами місцевих діалектів. Переживши  впливи інших мов,  вона повертається до своїх першоджерел. 
далі ...
22.09.2020
Нові надходження

Нові надходження

І ще два нових і дуже серйозних наукових видання, які щойно появилися у столичному видавництві «Фенікс» поповнили краєзнавчі фонди Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського. А все тому, що їх автором є поважний чернівецький науковець, дослідник давньої історії України, доктор історичних наук, професор, заступник генерального директора з наукової роботи Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Сергій Пивоваров. Як істинні чернівчани, Сергій Володимирович при кожній нагоді не тільки повертається в місто до своїх рідних, але й не проминає нашу книгозбірню. Звісно, з новими вартісними книгами, та власне цей серйозний науковець інші не видає.
далі ...
17.09.2020
Інтелектуальний календар. Вересень 2020

Інтелектуальний календар. Вересень 2020

6 вересня – 145 років від дня народження педагога, письменника Михайла ДАШКЕВИЧА (1875 – 1948) Цими днями виповнюється 145 років з дня народження буковинського письменника Михайла Дашкевича, чиє ім’я є маловідомим буковинцям і зокрема чернівчанам. 
далі ...
15.09.2020
Інтелектуальний календар ВЕРЕСЕНЬ 2020

Інтелектуальний календар ВЕРЕСЕНЬ 2020

15 вересня – 140 років тому відбувся візит до Чернівців Імператора Австро-Угорщини Франца-Йосифа І (1880) 15 вересня, рівно 140 років тому, в Чернівцях відбулася подія, про яку писали всі газети Європи, і мабуть не тільки, згадували про Czernowitz по всіх, навіть маленьких містечках та селах великої Австро-Угорської монархії. Адже цього дня далекого 1880 року до нашого міста прибув з візитом Імператор Австро-Угорщини Франц-Йосиф І (1880).  
далі ...
14.09.2020
Королева детективу та її романи

Королева детективу та її романи

15 вересня англійській письменниці Агаті Крісті (Міллер) (1890-1976) виповнюється 130 років. З цієї нагоди хочеться перегорнути разом із Вами біографічні сторінки історії жінки, яка визнана в літературному світі «Королевою детективу». Вона померла у 85 років, плідно працюючи на літературній ниві продовж всього життя, а секрети її працьовитості і популярності літературні критики до сьогодні намагаються вивчити і проаналізувати.  
далі ...
11.09.2020
Нові надходження від видавництва «Книги ХХІ»

Нові надходження від видавництва «Книги ХХІ»

З перших днів роботи Муніципальної бібліотеки імені Анатолія Добрянського допомагає книгозбірні поповнювати книжковий фонд новими виданнями відоме Чернівецьке видавництво «Книги-ХХІ». Днями знову кілька книжкових новинок, виданих у 2020 році було передано до муніципальної книгозбірні керівником Василем Дроняком та  PR -менеджером видавництва Інгою Кейван, за що працівники дуже вдячні, адже йдеться про переклади творів з німецької на українську мову відомого чернівецького науковця Петра Рихла, а також художньо-літературне видання " Буковина.Чернівецька область"  
далі ...
10.09.2020
Українська  драматургія від найдавніших часів до початку   ХХ століття

Українська драматургія від найдавніших часів до початку ХХ століття

Сьогодні представляємо Вам збірники з Української драматургії, які останнім часом побачили світ та розкривають історію драматургії від найдавніших часів до 30- х років ХХ століття. Як неодноразово зазначали науковці та дослідники, українська культура є своєрідним явищем у світовій духовній скарбниці, оскільки упродовж багатьох століть вона виживала і розвивалась за відсутності власної держави та без підтримки тодішніх урядів. Зазвичай за умов, коли її етнічні землі були розділені кордонами кількох держав. 
далі ...