КБУ
Книгозбірня Петера Деманта
Інтелектуальне життя в Чернівцях продовжується...
Вечірні зустрічі в Муніципальній
Авторські програми
 
NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...» NEW «Буковина, її минуле і сучасне» Париж; Філадельфія; Детройт; Зелена Буковина, 1956.
Новини
03.12.2020
Нові надходження

Нові надходження

Наступною книгою, яку отримала Муніципальна бібліотека ім. А.Добрянського із столиці від професорки Елеонори Соловей, є наукове видання з дуже важких сторінок історії України, про які не часто пишуть і видають моноґрафії, адже йдеться про надто складні, болючі і незручні проблеми – роки протистоянь між радянською владою і «ворогами народу», коли створювалася атмосфера страху та всепокори для тоталітарного режиму. І хоч сама книга вийшла трохи раніше, проте в наших книгарнях та бібліотеках її не було, а тема настільки важлива на сьогоднішній день, що презентуємо її нашим читачам.
далі ...
01.12.2020
Нові надходження

Нові надходження

Поважна київська професорка і давній друг Анатолія Добрянського та щира приятелька Муніципальної бібліотеки Елеонора Степанівна Соловей старається, аби вартісні видання, які побачили світ в столичних видавництвах, потрапили в нашу книгозбірню та були доступні для чернівецького інтелектуального читача. Ось і нещодавно ми отримали невеличку посилку, проте з дуже вартісними духовними скарбами.
далі ...
23.11.2020
Нові надходження

Нові надходження

«…це була місцевість, у якій жили люди і книги»  Саме сьогодні, 23 листопада, виповниться 100 років з дня народження найкращого німецькомовного поета ХХ століття – Пауля Целана (нім. Paul Celan; справжнє ім'я Пауль Анчель, рум. Paul Ancel, нім. Paul Antschel; псевдонім є анаграмою прізвища, 1920-1970)
далі ...
20.11.2020
Інтелектуальний календар ЛИСТОПАД-2020

Інтелектуальний календар ЛИСТОПАД-2020

«Крізь кришталеві вікна Целан бачив Європу…» 23 листопада виповнюється 100 років «одному з найбільших ліриків цього світу», «поету абсолютних метафор», «орфічному співцю», «класику модернізму», одному з найбільших німецькомовних поетів сучасності, і при тому самому загадковому – Паулю Целану (1920-1970), який народився в Чернівцях. 
далі ...
13.11.2020
Нові надходження

Нові надходження

Томаш Ґживачевський «Кордони мрій. Про невизнані республіки»  «…Ця книжка – насамперед історія про людей,  які живуть від України через Молдову до Кавказу  і які через чверть століття після розпаду  Радянського Союзу  поділилися зі мною кордонами своїх мрій»        
далі ...
10.11.2020
Нові надходження до Дня української писемності

Нові надходження до Дня української писемності

В ці листопадові дні, коли всі освічені українці святкують День української писемності та мови, ми представляємо книги з української мови
далі ...
03.11.2020
Нові надходження

Нові надходження

Так нещодавно, в день, коли працівники бібліотек святкують своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек, ми отримали дарунок від літерaтурознавця, культуролога, завідувача кафедри української літератури Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича, професора та вдячного і талановитого студента Анатолія Миколайовича – Володимира Івановича Антофійчука. Це щойно видана у Бухаресті видавництвом «RCR Editorial» і фінансована Союзом українців Румунії нова книжка «Буковинські образки». 
далі ...