NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...» NEW «Буковина, її минуле і сучасне» Париж; Філадельфія; Детройт; Зелена Буковина, 1956.
Новини
03.07.2020
Юлія Косівчук, її славні справи та «Пані Резиденція»

Юлія Косівчук, її славні справи та «Пані Резиденція»

В Чернівцях мабуть не знайдеться людини, яка б нічого не чула про Юлію Косівчук. Вже кілька останніх років ім’я цієї чарівної чернівчанки не сходить зі шпальт місцевих газет та екранів телевізора. Її амплуа є настільки різноманітним, що журналісти в кожному своєму матеріалі називають її зовсім по-різному, то самобутня художниця, то талановита журналістка, то чернівецька поетеса, а то каратистка з чорним поясом, популярний композитор та бард і нарешті щедра благодійниця і дитяча письменниця. 
далі ...
01.07.2020
День архітектури України

День архітектури України

Архітектурне багатство нашого рідного міста Чернівців впродовж десятиліть нікого не залишає байдужим: ні місцевих мешканців, ні приїжджих гостей нашого міста і Буковини. Віденська сецесія, вишукана неокласика та романтизм,  прикрашені ліпниною фасади дивляться на перехожих  майже з кожного будинку Старого міста. Недарма Чернівці вважають однією з архітектурних перлин України. 
далі ...
26.06.2020
Україна і процеси націотворення

Україна і процеси націотворення

Рівно 24 роки тому наша держава отримала Основний закон, за яким ми живемо майже чверть століття. 28 червня 1996 року цей документ висловив волю громадян України, спираючись на багатовікову традицію та історію національного державотворення, тому він є важливим для кожного українця. Вітаємо всіх з державним святом – з Днем конституції!  
далі ...
25.06.2020
Нові надходження

Нові надходження

Фонди Муніципальної бібліотеки ім.А.Добрянського в кращі часи поповнювалися новими книгами, які автори вважали за потребу подарувати читачам нашої книгозбірні. В ці карантинні місяці в авторів немає такої можливості приїхати чи прийти з новими виданнями. Проте навіть в складні часи хоч і небагато, але ми отримали нові книги. І вже так вийшло, що то дуже вартісні і поважні видання, над яким його автори працювали роками і  мали можливість передати в бібліотеку. До таких безперечно  належить і солідне дослідження, яке щойно отримали від автора.
далі ...
24.06.2020
Літературознавчі уроки з Іваном Денисюком

Літературознавчі уроки з Іваном Денисюком

Сьогодні ми представляємо Вам науковий доробок викладача Львівського національного університету імені І. Франка, дослідника українського фольклору, історії української літератури і франкознавця Івана Оксентійовича Денисюка, який стане в нагоді викладачам філологам та студенству, що прагне глибше вивчити та осмислити літературу своєї рідної землі. 
далі ...
23.06.2020
Нові надходження

Нові надходження

Зазвичай люди, яких доля обдарувала талантами, до свого поважного ювілею готують самі собі подарунок. А хто ж то може ще знати краще, що людина потребує найбільше, як не вона сама. Такий подарунок підготував собі до ювілейної дати чоловік із такими серйозними професіями, як архітектор та інженер – Ярослав Павлович Волощук. Окрім того він ще й активний краєзнавець, дизайнер одягу та меблів, фотограф, цінує класичну музику. Як небайдужий до навколишньої дійсності чоловік – публікує на сторінках місцевої преси доволі гострі політичні есеї. І має ще один творчий дар – він ще й письменник, який працює в різних жанрах. Тому для своєї чергової ювілейної життєвої східці п. Ярослав  видав нову книгу.   
далі ...