NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...» NEW «Буковина, її минуле і сучасне» Париж; Філадельфія; Детройт; Зелена Буковина, 1956.
Новини
09.09.2020
Нові надходження

Нові надходження

Під «парасолькою» Ольги Кобилянської   До книг, які найбільше чекають, які найбільше читаються в Муніципальній бібліотеці ім. А.Добрянського, завжди будуть і залишаються книги з краєзнавства. І насамперед ті, які стосуються Чернівців та чернівчан. І тому такі видання, як тільки виходять з друку, то майже одразу потрапляють на полиці нашої книгозбірні. Ось і на днях ми отримали від наших вдячних читачів ще одну книгу, яка щойно вийшла з друку.
далі ...
08.09.2020
На шляху до сцени. Українська сучасна драматургія. Продовження.

На шляху до сцени. Українська сучасна драматургія. Продовження.

Ми продовжуємо Вас знайомити з книжковими виданнями, які відкриють для читача світ творчих експериментів сучасної драматургії і можуть стати в нагоді і вчителеві літератури, і викладачу-філологу, і студенту театрального вишу, учаснику театрального аматорського гуртка, режисеру та майбутньому акторові.  
далі ...
03.09.2020
У пошуках театру. Українська сучасна драматургія

У пошуках театру. Українська сучасна драматургія

Початок навчального року та наближення нового театрального сезону спонукає працівників книгозбірні до пошуків книжкових джерел, які б могли стати в нагоді і вчителеві літератури, і викладачу-філологу, і студенту театрального вишу та учаснику театрального аматорського гуртка, режисеру та майбутньому акторові. Тому сьогодні ми представимо книжкові видання, які познайомлять читача з творами сучасної драматургії, які є на полиці Муніципальної книгозбірні Добрянського.
далі ...
01.09.2020
Проект Муніципальної бібліотеки ім.А.Добрянського: Челендж «Я люблю своє місто»

Проект Муніципальної бібліотеки ім.А.Добрянського: Челендж «Я люблю своє місто»

Третього жовтня 2020 року місто Чернівці відзначатиме свій черговий день народження – 612 річницю від дня першої письмової згадки про місто.Нагадаємо, що Чернівці вперше згадується в грамоті воєводи Александра Доброго 8 жовтня 1408 року у зв’язку з митним договором, який він уклав з львівськими купцями. Ця грамота була написана церковнослов’янською мовою, яка в той час використовувалась для складання офіційних документів і зберігається в Державному архіві Чернівецької області як раритетний документ.  Муніципальна бібліотека імені Анатолія Добрянського до дня народження Чернівців запроваджує новий проект: Челендж «Я люблю своє місто»    
далі ...
31.08.2020
Нові надходження

Нові надходження

Бібліотекарі Муніципальної бібліотеки ім. А.Добрянського завжди радіють, коли отримуємо в дарунок добрі книги, особливо нові книги. Нещодавно отримали від видавництва «Книги-ХХІ» наступний том з десятитомника Пауля Целана «Арія снігу», який ми вже презентували раніше. Тут представлено всі томи про Пауля Целана в перекладі професора Петра Рихла. Хоч звісно, видавництво видає багато іншої вартісної літератури, і перекладної зокрема. Серед видань, які щойно побачили світ, насамперед презентуємо нашим активним читачам і прихильникам цього видавництва  Ґраубюнденську трилогію Арно Каменіша. Ще дві новинки видавництва також заслуговують на увагу. Це дебютний роман молодого українського письменника Павла Матюша Кокліко. – Чернівці: Книги–ХХІ, 2020. – 304 с. та Фукс Ксенія 12 сезонів. – Чернівці: Книги-ХХІ. – 240 с.  
далі ...
28.08.2020
Інтелектуальний календар СЕРПЕНЬ 2020

Інтелектуальний календар СЕРПЕНЬ 2020

11 серпня – 170 років від дня народження юриста, доктора права, відомого буковинського політика, Почесного громадянина міста Чернівці, багаторічного голови Чернівецької єврейської релігійної громади, депутата ради міської громади, депутата Крайового сейму та Палати послів Австрійського парламенту Бенно Штраухера (1850 – 1940) 29 серпня – 130 років від дня народження археолога місцевих старожитностей, доктора природничих наук, професора Чеслава Енріка (В'ячеслава) Амброжевича (1890 – 1954) 
далі ...
27.08.2020
Стильові історії меблів минулих епох та їх реставрація

Стильові історії меблів минулих епох та їх реставрація

Ми з Вами проживаємо в мальовничому місті Чернівці – полікультурному центрі Буковини, для якого важливу роль відіграє атмосферність, навіяна історичною духовною і матеріальною спадщиною наших попередників. Тому для багатьох представників сучасної доби будуть цікавими, чи навіть актуальними питання матеріального середовища, яке оточує їх. Навряд чи знайдеться чернівчанин, вихований на традиціях полігамних культур, якого б не цікавили питання пов’язані з оздобленням житла, меблями, які потребують реставрації і догляду та красивими старовинними практичними предметами побуту, що перетворюються рукою досвідченого майстра в раритетні речі.  
далі ...