"Мова" Сергія Лисенка
Щороку у березні світ відзначає Всесвітній день поезії. Поезія необхідна для встановлення діалогу між культурами та гармонійної взаємодії між різними спільнотами.
Поезія – це зброя, що надихає тих, хто тримає зброю справжню. Від початку війни з росією стало очевидним, чим є мова для суспільства, що об’єдналася у боротьбі із зовнішнім ворогом. Українська мова — це фактор національної єдності та безпеки. У мові відображена історія народу, його ментальність і світогляд.
Вперше в Муніципальній бібліотеці ім. А. Добрянського відбулося засідання кіноклубу Docudays UA, на якому студенти І та ІІІ курсу спеціальності «Живописець» Вищого професійного художнього училища №5 разом з викладачами Аллою Костянтинівною Болговою та Галиною Робертівною Томорук переглянули стрічку режисера Сергія Лисенка «Мова» (2015).
Фільм «Мова» розповідає про те, як активісти організовують безкоштовні мовні курси для всіх охочих на Сході та Півдні України ще з часів Революції Гідності, а також привозять у міста й містечка мандрівні книжкові ярмарки та музикантів, проводять зустрічі з письменниками та громадськими діячами.
Після перегляду кінострічки відбулося обговорення мовної політики в державі, під час якого ми проаналізували доцільність мовних курсів на сьогодні, активно обговорювали значимість української мови для молоді, дискутували та ділилися своїми думками.
Фільм «Мова» спонукає до роздумів та переосмислення ролі української мови в нашому житті, адже словом треба не лише переконувати, про слово потрібно дбати. Популяризувати українську мову потрібно не лише в межах сім’ї, а й публічно.
«Де б ти не був, ніколи не соромся говорити своєю рідною мовою. Бути українцем – круто», - зауважив учень.
Державний статус мови є одним із найвищих виявів самоутвердження нації, який законодавчо забезпечує її функціонування в усіх без винятку сферах суспільного життя.
На завершення учні читали вірші Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Василя Симоненка, Миколи Вінграновського, Катерини Калитко.
Модератор Галина Добровольська