Культпростір. Події

Художній мінімалізм

Культурний мінімалізм подій чи мінімалізм культурних подій на Буковині цього тижня підкріплений щільним графіком приготувань до Нового року та заправлений боротьбою з простудними захворюваннями й політичними пост-реставраціями. А все ж, ЮНЕСКО й Резиденція Буковинських Митрополитів у імпрезі вручння сертифікату проглядається майже в усіх місцевих газетах. Крім того, маємо кілька заходів, пов'язаних з образотворчим мистецтвом, трохи книжкових подій та трішечки Шопена для мистецьких гурманів.

«У Художньому музеї відкрили нову експозицію робіт Анатолія Житарюка. Персональна виставка «Територія душі», присвячена автором пам'яті батьків, зібрала чималеньку компанію: коллеги-митці, викладачі, науковці…» (Свобода слова. – 2011. – 15 грудня. - № 50).

«Брамс, Прокоф'єв і… несподіваний Шопен. Відбувся другий концерт з циклу «Музичні зустрічі» Дмитра Клименка з академічним симфонічним оркестром Чернівецької обласної філармонії під керуванням заслуженного діяча мистецтв України Йосипа Созанського» (Свобода слова. – 2011. – 15 грудня. - № 50).

«Башкирська художниця закохалася в наше місто ці малює його. У розважальному центрі «Панорама» відкрилася персональна виставка графіки «Столиця Буковини»… Альбіни Аміново… Художниця намалювала приблизно 70 картин про Чернівці» (Молодий буковинець. – 2011. – 16-17 грудня. - № 142).

«Герої книги Анатолія Томківа «Хто пацив, той знає» - наші з вами сучасники, співвітчизники, земляки-буковинці. У кожного – власний досвід, своє ставлення до того, що дозволене або недозволене нам у цьому світі. Вони – просто люди, тож потрапляють у різні життєві ситуації, чи то смішні, чи то сумні – це вже як життя повернее. І мають на це гуцули… дуже гарне слівце «паци̍̍́ти. Звідси й назва книжкової новинки» (Відродження. – 2011. – 15 грудня. – ч. 51).

Огляд підготувала Антоніна Аністратенко