Культпростір. Події.

Весна іде – красу несе

Минулого тижня найприємнішою культурною новиною були, звичайно, вихідні. Але якщо не полінуватись, то й інші цікаві речі у царині літератури, мистецтва та жіноцтва прикрасили наш весняний час:  двомовний «Кобзар», конкурс «Успішна пані-2012», виступ балету «Сухішвілі»...

«Напередодні жіночого свята голова облдержадміністрації Михайло Папієв запросив до свого кабінету відомих у краї жінок. За кавою 12 учасниць зустрічі... поділились секретами успіху й запропонували шляхи вирішення нагальних проблем... Торкаючись теми патріотизму, професор Надія Бабич висловила мудру думку: «Любити Вітчизну треба не за те. що вона тобі дала, а за те, що ти їй дав. І тоді всі заговорять державною мовою» (Буковина. – 2012. – 8 березня. - №20).

«У передсвяткові дні, коли проводяться конкурси читців безсмертного Шевченкового слова та інші заходи до дня йогго народження... відбулась презентація українсько-румунського «Кобзаря». Ця дорога ошатна книга побачила світ у чернівецькому видавництві «Букрек»... Найбільший внесок до унікального видання зробив відомий румунський поет Іон Козмей, який понад 20 років працює над перекладами Шевченкових творів румунською мовою...» (Буковина. – 2012. – 8 березня. - №20).

«Найуспішніших жінок – вже сотня... Перемогу у 10-му, ювілейному, конкурсі «Успішна пані Чернівців-2012» здобула Наталя Філіпчук – заступник декана економічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича...» (Чернівці. – 2012. – 8 березня. - № 10).

«29 лютого в Муздрамтеатрі ім. О. Кобилянської виступив національний балет Грузії. Виступ «Сухішвілі» у Чернівцях стає доброю традицією... Видовищне. двогодинне шоу ... містило багато різнопланових танцювальних постановок. Для кожного танцю – різні костюми та аксесуари...» (Погляд. – 2012. – 8 березня. - № 10).

«Володимир Залозецький народився 170 років тому і майже все своє життя пов’язав із Чернівцями. – Його чернівецькі адреси – закінчена з відзнакою Чернівецька чоловіча гімназія, - розповідає директор Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського Леся Щербанюк. – До 1898 року він жив у будинку за адресою вулиця Руська, 15....» (Молодий буковинець. – 2012. – 8 березня. – №26).

Огляд підготувала

Антоніна Аністратенко