Нове і найновіше

Днями до Муніципальної бібліотеки завітали ліпші лди з-посеред інтелігенції нашого краю. І, звичайно, із найновішими книгами.  Самі автори вдарували для читачів Муніципальної бібліотеки кілька художніх новинок. Професор Ніна Василівна Гуйванюк презентувала бібліотеці науковий збірник Діалектна мова: сучасний стан і перспективи дослідження.

Кобилянська Ольга Огрівай, сонце… Збірка малої прози ; укр.. та нім. мовами / Ольга Кобилянська  ; упорядкув., вступ. ст. та прим. Я. Б. Мельничук; пер. нім. Н. П. Щербань. – Чернівці : Букрек, 2011. – 400 с. : іл..

До збірки видатної буковинської письменниці Ольги Кобилянської увійшли поза знаними й досі невідомі твори малої прози 1915 – 1930-х років: «Лісова мати», «Щира Любов», «Московський гвер», «Путіфара», «Пресвятая богородице…», «Жарт», «Пімста», а також публіцистика міжвоєнного часу, мемуари, літературна критика й деякі німецькомовні переклади. Книга привертає увагу сучасним опрацюванням творів, зокрема, маю на увазі вступну статтю та ідею з перекладом німецькою мовою. Перекладені у збірці три твори: «Огрівай, сонце…», «Лист засудженого жовніра до своєї жінки» та критична стаття «Про Толстого».

Мірча Лютик У світлі сповідань : поезії / переклад українською мовою Віталія Колодія. – Чернівці : Букрек, 2011. – 88 с.: іл..

Саме існування Мірчі Савича – яскравий приклад трансцендентності Поезії. А вдалий тандем із Віталієм Колодієм робить перше доступним для україномовного читача. Направду, і сам автор міг би перекладати українською, але довершеність віршових форм передбачає те, що знадобиться… Віталій Колодій. І постануть тоді «Ікони таємничі, і тихо світять свічі, / Святочно зі склепіння рій ангелів зрина».

Томків А. М. Хто пацив, той знає : новели, нариси / А. М. Томків. – Чернівці : Букрек, 2011. – 128 с. : іл.

Перша книга відомого журналіста Анатолія Томківа привертає увагу специфічним балансом мовного оформлення та сюжетування «історій з життя». Власне, книжка по-перше, чи не єдина цього року проза, видана на Буковині, а по-друге – книга новел та нарисів «на тему Часу». Автор не просто пише якісь твори, будуючи сюжети за властивостями жанру. А. Томків намагається створити щось на кшталт внутрішньої системи сприйняття та думання. Отож, перша частина – новели. Це крок сприймання: історії, персонажі з української дійсності. Друга ж частина – нариси. Це крок думання: «Про буковинців, які живуть в Європі», «Про політичні мотиви а телепередачі для дітей» тощо. А коли ступити обидва кроки, то, глядиш, і до чогось дійдеш.