Культпростір. Події

Книги, книгарні та австрійські крейцери

Поміж Днем космонавтики й авіації та Всесвітнім днем книги й авторського права розігралась ціла вистава малого епічного жанру під назвою «Кому заважають книгарні» та «Молодь на захист книгарень», які вилились у епілог «Книгарні закликають до захисту книгарень». Зрештою, в нас завжди так. Під питанням залишається питання наскільки ця новина має стосунок до культури. Щодо культурних новин – готується до виходу останній роман Василя Кожелянка «Діти застою», у краєзнавчому музеї – поповнення, трохи художньої кераміки та кілька музичних подій. Наразі. все.

«Наприкінці травня у видавництві «Книги ХХІ» у Чернівцях видадуть останній прозовий твір Василя Кожелянка – роман «Діти застою». Тираж – 1,5 тисячі примірників…» (Молодий буковинець. – 2012. -–26 квітня. - № 45).

«У День книги, 23 квітня, чернівецька молодь протестувала проти закриття чернівецьких книгарень зачитуванням із Федіркового арт-стільця уривків з книг для пересічного українського електорату… До акції «Літературний Глобус Чернівців», який організувала творча група «Тролейбус», охоче приєднувались і випадкові перехожі…» І. Констатинюк (Версії. – 2012. - № 17).

«… керівники книгарень переконані, що у влади план такий: за півроку після об'єднання чиновники скажуть, що утримання такої мережі книгарень збиткове. Працівників позвільняють, приміщення окремих книгарень віддадуть під інші цілі…» Надія Вірна (Час. – 2012. – 26 квітня. – Ч. 17).

«На прем'єрі музичної комедії «Шельменко-денщик»… сміялися й аплодували голосніше, ніж зазвичай… на сцені грав оркестр, співали головні герої. Блискучу гру глядачам подарував відомий актор, заслужений артист України Богдан Братко – він втілив на сцені образ поміщика Кирила Петровича Шпака….» Юля Боднарюк (Молодий буковинець. – 23-24 квітня. - №44).

«З лини оживають люди і тварини. 35-річний сторожинчанин Ілля Веселович створив майже 200 унікальних глиняних мініатюр, які називає поетичною керамікою…» (Молодий буковинець. – 2012. – 27-28 квітня. – №46).

«Польські баратинки, угорські денарії, австрійські крейцери, знайдені під час розкопок могильника на території Лужанської церкви, збудованої в середині ХV століття... Нині в археологічній колекції обласного краєзнавчого музею налічується понад 13 тисяч експонатів...» Л. Черняк (Буковина. – 2012. – 24 квітня. – № 32).

Огляд підготувала

Антоніна Аністратенко