Культпростір. Події

Правда про таланти

Правда про таланти така: найпершим зауваженням буде те. що вони є. І є таланти, переважно завжди, - у Чернівцях. Що ж до талановитих новин у пресі – вони, цього тижня, стосуються художників, музикантів та письменників. І також чернівчан, які всю цю братію цінують та стежать за змінами в мистецькому житті нашого літнього міста.

«Оповідання олівцем або Правда таланту Олега Любківського. Вернісаж буковинського художника-графіка, що складався з 44-х картин під назвою «Місто, яке колись називалось CZERNOWITZ» у відомій швейцарській художній галереї «Maison 44» Базеля, відкрив Український культурний двотижневий проект «Україна ІІ. Живопис, література, музика». Т. Спориніна (Версії. – 2012. - № 31).

«Екскурс багатонаціональним містом. Ця ошатна книжечка (В. Старик «Чернівці мультикультурні») днями побачила світ у видавництві «Золоті литаври»... Видання розраховане на екскурсоводів, чернівчан, які часто приймають іноземних гостей. Тут вміщено карти і опис туристичних маршрутів, в яких дуже стисло розповідається про історію національних громад міста... » А. Тарасова (Буковина. – 2012. – 3 серпня. - № 60).

«Мистецький табір «Буковина – минуле, сьогодення, майбутнє». Сьомий рік поспіль художники з різних країн та континентів, українці за походженням, збираються разом, аби поспілкуватися, відпочити та творити… Завершив свою роботу табір 29 липня вернісажем творів митців…» Д. Чевка (Буковинське віче. – 2012. – 3 серпня. - № 31).

«Лариса Бережан-Маркуляк: «Для мене важливо передати слово через музику»… Як пояснити засилля масової, часто низькопробної культури, і чому високе мистецтво стає камерним? Міркуваннями з цього приводу та секретами власної творчості ділиться доцент кафедри української літератури, композитор і бард… » І. Стеф'юк (Доба. – 2012. – 2 серпня. – ч. 31).

«Чорно-біле німе кіно, яке показували під музику оркестру… Масові перегляди безкоштовного кіно на початку вулиці Ольги Кобилянської, коли проектор ще працював вручну… Історія кіно та кінотеатрів у Чернівцях із погляду сучасної людини – трохи романтична й кумедна…» В. Чорней (Місто. – Додаток МБ. – 2012. – 2 серпня).

«Відреставрували каси муздрамтеатру… Замість старих дверей та вікон вишневого кольору встановили нові автентичні природного кольору. Виготовили вікна і двері із хвойного дерева…» В. Чорней (Молодий буковинець. – 2012. – 3-4 серпня. - № 85).

«Першому музичному товариству Буковини виповнюється 150 років із дня заснування… Після утворення співочого союзу в 1861 р. за ініціативою місцевих юнаків-гімназистів було організовано перший самодіяльний оркестр….» О. Залуцький (Буковинське віче. - 2012. – 27 липня. - № 30).

«Престижне третє місце і приз глядацьких симпатій додому привезла юна чернівецька співачка Марія Яремчук із фестивалю в Юрмалі «Нова хвиля» М. Кобилюк (Молодий буковинець. – 2012. – 2 серпня. - № 84).

«Сад Світланиних пісень. Виставка пастелей чернівчанки Світлани Шевченко в центрі культури «Вернісаж» - чергова сходинка в творчій біографії художника, дизайнера. рекламіста, педагога… Віртуозність, точність і багатомовність лінії – визначальна сила її квіткових «портретів»…» О. Чайка (Буковина. – 2012. – 27 липня. - № 58).

«Римогроми» Олени Логінової. До нової збірки, як і до попередніх шести,  увійшла переважно любовна лірика, роздуми філософського характеру, самозаглиблені й чуттєві твори…» (Буковина. – 2012. – 27 липня. - № 58).

Огляд підготувала

Антоніна Аністратенко