Новости |
07.07.2012
Липень, як середина літа, цілковито підтвердив свій статус найспекотнішого місяця. Жара дошкуляє всім і тому тема виживання на часі знайшла своє місце на сторінках всіх місцевих видань. Але навіть попри це все-таки є приємні культурні новини, про які пишуть на сторінках часописів.
далее ...
07.07.2012
Бойченко О. Мої серед чужих. Читацький путівник для дітей старшого шкільного та молодшого студентського віку. – Чернівці: Книги-ХХІ, 2012. – 320 с.
далее ...
27.06.2012
Пропонуємо вашій увазі список періодичних видань, передплачених на ІІ півріччя 2012 року. Нехай пора літніх канікул та відпусток подарує вам час для себе, відпочинок, здоров’я та натхнення, а періодика допоможе завжди і всюди бути в курсі подій
далее ...
27.06.2012
Днями до Муніципальної бібліотеки магічним чином втрапила двохтомна «Енциклопедія українознавства» під головною редакцією проф. д-ра Володимира Кубійовича і проф. д-ра Зенона Кузелі, видана у Мюнхені-Нью-Йорку 1949 року.
далее ...
22.06.2012
Літня пора асоціюється не тільки з відпустками, але й із фестивальним життям. Про те. що вже відбулось і те. що тільки планується можна з різних кутів зору почитати в нашій пресі.
далее ...
15.06.2012
Під такою назвою в Муніципальній бібліотеці ім. А.Добрянського розгорнуто виставку з нагоди 130-річчя з дня народження фольклориста, історика, етнографа, мовознавця, бібліографа, бібліотекаря, видавця Зенона Кузелі (1882-1952).
У Чернівцях молодий учений з дивовижною енергією встигав писати до наукових журналів і преси, викладати в різних організаціях, «створив в університеті взірцеву бібліотеку українознавства», «зі своєю милою дружиною, званою загально «сонцем», був товариським осередком молодої ґенерації. члени якої сходилися щосуботи вечорами в одній із каварень на гутірку».
далее ...
15.06.2012
Цього разу, хоч начебто й «усе на своїх місцях і у ввічливій згоді», як писала польська нобеліатка Віслава Шимборська, проте культурні новини Чернівців у місцевій пресі нагадують головну тему театру абсурду, а саме: вічне повторення. Точніше навіть не повторення, а роздвоювання, розтроювання та іноді розчетверювання матеріалів. Маю на увазі триб журналістської праці (до якої доклала і я), коли певна подія, вчасно розіслана у прес-центри, незалежно від її ваги, «розтиражовуться» в усі газети, і, залежно від оперативності, транслюється кілька тижнів поспіль. Нині багато у нас фільму про Миколайчука, розкопок, поетичної антології (125 примірників накладу) та захисту мови, щоправда тільки в руслі «поговорити».
далее ...
|