Культпростір Чернівців

13.04.2018 -16.04.2018

Третій рік поспіль в Музеї просто неба фахівцями учбово- методичного центру культури Буковини в Чернівцях проводиться мистецьке свято під назвою «Христос Воскрес! Воскресне Україна!». У святі взяли участь народні аматорські колективи всієї Чернівецької області

Наталія Фещук. « Христос Воскрес! Воскресне Україна! // Чернівці. – 2018.– 12 квітня. №15. – С. 10

Діана Ватаман. «Продовжуємо святкувати Великдень»// Молодий буковинець. 2018. – 12 квітня. №29. – С. 4

Людмила Чередарик. Великодні гостини просто неба.// Буковина. – 2018. – 13 квітня . №15. – С. 4.

За сприяння міської програми книговидання імені Антона Кохановського наші читачі та гості Чернівців мають змогу в міських крамницях придбати інтерактивний путівник «Наші Чернівці» дослідниці історії міста Марії Никирси та журналістки Анастасії Сєрікової. Книга є своєрідною мандрівкою улюбленими місцями городян. Містить розповіді про пам’ятки культури, архітектури та історії, з якими варто ознайомитись і чернівчанам і туристам.

Надія Будна. «Чорне місто» чи боярський рід?// Молодий буковинець. 2018. – 12 квітня. №29. – С. 6

Журналіст Сергій Воронцов презентує читачам газети «Чернівці» книгу, яка вийшла завдяки підтримці Чернівецької міської програми книговидання ім. А Кохановського «Траян Попович. Сповідь. Свідчення» про мера Чернівців та його шляхетні вчинки. Йдеться про непростий 1941 рік на Буковині і в Чернівцях. Детальніше читайте на сторінках періодики.

Сергій Воронцов. Історія, якої ми чекаємо. Чому сміх передує вбивствам. // Чернівці. – 2018.– 12 квітня. №15. – С. 6
У Чернівцях розпочався сезон екскурсій у ботанічний сад. Там уже квітнуть понад 20 видів магнолій.

Діана Ватаман. «Наче потрапляєш у казку»// Молодий буковинець. 2018. – 12 квітня. №29. – С. 10

Засновник «Смерічки» Левко Дутківський відзначив 75 -річний ювілей. Йому Володимир Івасюк приносив свої перші пісні. А завдяки «Смерічці» пісня « Червона рута» Володимира Івасюка стала хітом, від якого і нині не відмовляються молоді співаки. Стаття - це спогади народного артиста про шалені 70 -ті роки з піснями Назарія Яремчука, Василя Зінкевича, Софії Ротару.

Надія Будна. « Творчі люди на пенсію не йдуть.// Молодий буковинець. 2018. – 12 квітня. №29. – С. 13

Перший свій естрадний оркестр із трьох гітар і саксофона Левко Дудківський створив у містечку Вижниця.

Анатолій Ісак. Він змінив музичну історію України // Буковина. – 2018. – 13 квітня . №15. – С. 4.

Чернівчанин Роман Рудницький написав книгу про власний рід -«По обидва береги Чорняви», в якій зібрав біографічні історії 250 близьких і далеких родичів та описав їх життєдіяльність. Книгу присвятив 600 – й річниці рідного міста Обертина. А подарував свій доробок дітям і внукам.

Людмила Чередарик. «Таку книжку мав би написати кожен»// Буковина. – 2018. – 13 квітня . №15. – С. 4.

У муздрамтеатрі ім. О. Кобилянської відбувся ювілений концерт з нагоди 65 – ліття народного артиста України Павла Дворського. Журналістка Ольга Шупеня діляться зі своїми читачами інтерв’ю з народним артистом України, нашим земляком Павлом Ананієвичем Дворським.

Ольга Шупеня. Родина подарує «Стожари» // Погляд. – 2018. – 12 квітня.- №15. – С.16.

Стаття, що описує Буковину часів Франца Йосифа, присвячена 170 річчю початку правління Франца Йосифа І.

Георгій Мензак. Буковина та Руський Банилів за часів панування Австрійської імперії // Відродження. – 2018. – 12 квітня.- №8. – С.10.

Про народні традиції та Провідну неділю дізнавайтеся зі сторінок газети «Час».

Кожолянко Олександр. Провідна неділя // Час. – 2018. – 12 квітня . №.15. – С. 12.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.

Джерело фото:https://molbuk.ua/afisha/podiy/125876-khrystos-voskres-voskresne-ukrayina.html

Підготувала Галина Мурмилюк