Культпростір Чернівців

25.05.2018 - 28.05.2018
Уже вп’яте у Чернівцях відбувся фестиваль вуличної музики. Свято, що за ці роки нажило доброї слави, наче магнітом притягнуло до себе не лише іноземців, а й мешканців та музикантів із сусідніх областей.

Наталія Синицька. І на Кобилянській , і на Пруті // Чернівці. – 2018.– 24 травня №20. – С. 10

У Чернівцях на Панській до Дня вуличної музики відбулося відкриття нового арт – об’єкта – лазерної арфи.

На «Панській» з’явилася електронна арфа // Молодий буковинець . – 2018.– 24 травня №20. – С. 2.

Художник – реставратор Володимир Краснов зберігає для нащадків безцінні витвори мистецтва, оскільки вже п'ятнадцять років працює завідувачем науково – реставраційного відділу Чернівецького художнього музею. Йому вдалось реставрувати найбільшу у світі ікону, а попри те, ще й малювати портрети відомих людей краю.

Наталія Спатар. Реставрував найбільшу ікону в світі // Чернівці. – 2018.– 24 травня №20. – С. 6

У Чернівецькому музеї виставили майже 200 давніх вишиванок.

Наталія Фіщук. Унікальна експозиція // Чернівці. – 2018.– 24 травня №20. – С. 6

У Чернівецькому меморіальному музеї Володимира Івасюка відкрили виставку світлин про подорожі відомого композитора Польщею. У 1974 році Володимир Івасюк майже два тижні провів у цій країні.

Наталія Фіщук. Краківська площа, старовинний замок та Освенцим // Чернівці. – 2018.– 24 травня №20. – С. 11

У Чернівцях презентуватимуть книги про Блаженнішого Любомира Гузара.

Наталія Фіщук. Людина, патріарх і… вуйко Любко // Чернівці. – 2018.– 24 травня №20. – С. 11

18- річна чернівчанка Анастасія Ілащук стала «Міс Західна Україна – 2018».

« Такі емоції, наче «Оскар» взяла» // Молодий буковинець . – 2018.– 24 травня №41. – С. 9.

У Мармуровій залі Чернівецького університету відбувся виступ відомих Кобзарів України. Як виявилось, вони є представниками різних професій, але їх об’єднало спільне захоплення старовинними українськими інструментами.

Надія Будна. «Це моя доля , моя душа» // Молодий буковинець. 2018. – 24 травня. -№ 42. – С. 18.

Наш земляк співак Іво Бобул заявив про наміри балотуватись на наступних виборах. «Вирішив змінити сцену на президентське крісло»,-пише журналістка газети в останньому номері.

Марина Кавкало. Іво Бобул зібрався в президенти // Молодий буковинець. 2018. – 25- 26 травня. - № 42. – С. 11.

Олег Любківський зробив черговий подарунок прихильникам своїх незвичайних картин.

Олег Любківський презентував виставку однієї картини на сходах Ратуші // Версії . – 2018.– 24 – 30 травня. №21. – С. 8

У Чернівцях презентували книгу для дітей та підлітків «Вишиванка для кіборга» Івана Дячука // Версії . – 2018.– 24 – 30 травня. №21. – С. 8

60 – річний ювілей відзначає відомий науковець, доктор філологічних наук Марян Скаб , автор 200 наукових праць із граматики української мови.

« Навчив мене бути людиною» // Погляд. 2018. – 24 травня. -№ 21. – С. 8.

Мирослав Матейчук торік видав дебютний альбом « Дайте неба пісням…».Він запевняє, що його пісні із альбому не є одноденками. « Мій репертуар,- каже співак, - це не ті пісні – одноденки , які ми зараз звикли бачити на телебаченні». Три із 14 пісень альбому - « Зоряна ніч», « Незрівняний світ краси», « Будьмо», написані Левком Дудківським. Інші написані в співпраці з композитором Володимиром Домшинським.

« У пісні має бути все: душа, серце, любов…» // Погляд. 2018. – 24 травня. -№ 21. – С. 13.

Колекційні старовинні буковинські строї днями можна було побачити і на виставці « Вишиваного дивотвору» , і на дівчатах – моделях.

Ольга Шупеня . Вражали своїми вишиванками // Погляд. 2018. – 24 травня. -№ 21. – С. 16.

Про святкування Дня Європи в Чернівцях розповідає журналістка газети «Буковина» Антоніна Тарасова.

Антоніна Тарасова. Європейське містечко – в європейському місті // Буковина . 2018. – 25 травня. -№ 21. – С. 1.

Етнолог Олександр Кожелянко розповідає краянам в газеті «Час» про Зелені Свята на Буковині та народні традиції пов’язані з цим святом.

Микола Добровольський .Вірші : Сповідь, Просить рідная мати та інші. – Відродження,-24 травня2018.- № 11,-с. 16

Від Тичини до Жадана : Поезія Павла Тичини та Сергія Жадана . – Відродження,-24 травня2018.- № 11,-с. 13

Олександр Кожолянко. Зелені Свята на Буковині . // Молодий буковинець. 2018. – 24 травня. – С. 12.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.

Джерелофото:https://bukovyna.tv/20-travnya-den-vulychnoyi-muzyky-u-chernivtsyah/

Підготувала Галина Мурмилюк