Культпростір Чернівців

31.05.2018 - 3.06.2018

Днями у Музеї просто неба відбувся десятий , ювілейний, етнодуховний фестиваль «Обнова – фест». З кожним роком шанувальників цього фесту стає все більше і більше. На духовних заходах, світський програмах для дітей та вечірніх концертах для молоді побувала журналістка газети «Чернівці» Наталія Фещук. Читайте у номері.

Наталія Фещук. Театр анімації, «Обнова-ленд» та вуличний університет // Чернівці. – 2018.– 31 травня №22. – С. 10

Ювілейний етнодуховний фестиваль «Обнова – фест» присвятили пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара, з благословення якого і був започаткований цей фестиваль.

Надія Будна. «Всі такі радісні, усміхнені» // Молодий буковинець.( Місто) 2018. – 31 травня. -№ 43. – С. 4.

Десята «Обнова» полонила і дітей, і дорослих.- // Версії . – 2018.– 31 травня. №22. – С. 8

« Обнова – фест» удесяте // Версії. 2018. – 31 травня – 6 червня . -№ 22. – С. 8.

У Єзуїтському костелі студенти Чернівецького коледжу мистецтв ім. С. Воробкевича влаштовують благодійні фестивалі, щоб зібрати гроші на реставрацію храму.

Наталія Фіщук. Музиканти збирали гроші для костелу // Чернівці. – 2018.– 31 травня №22. – С. 6

У новозбудованому будинку культури в мікрорайоні Рогізна, що у Садгорі, відсвяткували фольклорно- етнографічне свято «Рогізнянська галушка». Більшість мешканців району про такий клуб навіть вже не мріяли.

Антоніна Бабчук. З’їли не один баняк голубців… // Чернівці. – 2018.– 31 травня №22. – С. 10

«Людині постійно треба шукати можливості навчатись, підвищувати кваліфікацію»,- переконаний архітектор зі стажем Микола Золотухін. Днями йому виповнилось 80 років.
У Чернівцях за проектом Золотухіна було обладнано інтер’єри дев’ятого корпусу університету та багатьох будинків міста.

Василь Гринюк. «Побував у творчій лабораторії Кобзаря» // Молодий буковинець. 2018. – 31 травня. -№ 43. – С. 13.

Марина Підлісна. Життя віддане архітектурі // Чернівці. – 2018.– 31 травня №22. – С. 8

Заслужений артист України Іван Дерда відзначив 55- річчя . Відомий співак і композитор виступає вже 35 років на сцені. За його плечима майже дві з половиною тисячі концертів. Його голос впізнають в Канаді і Франції, Іспанії і Греції. 29 травня, у день свого народження Іван Дерда виступав в концертному залі філармонії з ювілейною програмою «Пісне моя – моя богине».

Надія Будна. «Пісня стала моєю долею» // Молодий буковинець. 2018. – 31 травня. -№ 43. – С. 13.

Дарував пісню, мелодію і слово у свій день народження заслужений артист України Іван Дерда.

Валентина Мацерук. Барви пісенної палітри // Буковина. 2018. – 1 червня . -№ 22. – С. 3.

Чернівецький аеропорт відзначив 85 – річчя. Його відкрив 25 травня 1933 року король Румунії Кароль ІІ. Аеропорт вважався одним із кращих у Східній Європі, пише газета «Молодий буковинець». В ці часи при університеті було відкрито авіаційну школу, яка випускала пілотів та планеристів. Далі читайте на сторінках преси.

Надія Будна. Літали і до Праги, і до Варшави // Молодий буковинець. 2018. – 31 травня. -№ 43. – С. 6.

Рік тому відійшов у вічність відомий чернівецький поет Микола Бучко – автор 12 поетичних збірок і десятків пісенних шлягерів. "Це був вищий пілотаж" , - сказав про нього декан філологічного факультету ЧНУ Борис Бунчук.

Надія Будна. Згадаймо про Миколу Бучка // Молодий буковинець. 2018. – 31 травня. -№ 43. – С. 5.

22 травня в Україні вшановували Кобзаря. Саме в цього дня 157 років тому прах Т.Г.Шевченка був перевезений до Канева на вічний спочинок.

Тамара Мінченко. Кобзар і сьогодні надихає // Буковина . 2018. – 1 червня . -№ 22. – С. 3.

Дві з половиною сотні буковинських сорочок увійшли до експозиції «Вишиваного дивотвору – 2018».

Людмила Черняк. Буковина має чим дивувати світ // Буковина. 2018. – 1 червня . -№ 22. – С. 4.

Чернівецький журналіст і письменник Микола Максимець пише книги, сюжети яких засновані на реальних подіях. Далі читайте на сторінках місцевої преси.

Ольга Шупеня. Береже історію для нащадків // Погляд. 2018. – 31 травня. -№ 22. – С. 14.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.

Джерелофото:https://news.karpaty.rocks/chernivecka-oblast/u-chernivcyah-vidbuvsya-yuvileyniy-desyatiy-obnova-fest

Підготувала Галина Мурмилюк