Культурний огляд липень 2018 року

Умиється зелене літо
І засміється, як дитя…»

Максим Рильський

Робота чернівецької письменниці Христини Венгринюк «Легенди Чернівців від чорної вівці» представлена на книжковій премії «Еспресо. Вибір читачів». Вона потрапила в номінацію «Література для дітей».

Наталія Фещук Книжка про Чернівці може стати найкращою. «Легенди Чернівців від чорної вівці» пройшли у фінал, де змагаються 50 видань українських авторів // Чернівці. – 2018. – 26 лип. ( № 309). – С. 10.

У Чернівцях [у «Вернісажі на Панській»] презентували дитячу книжку «Мама, в якої зламалася пружинка». Для дітей, котрим вкрай потрібна допомога, її написала та проілюструвала Юлія Косівчук – казкарка, художниця та поетеса.

Вікторія Писаренко Побачила світ дитяча книга-порятунок. У казці знедолених дітей рятують ангели, в житті – милосердні люди // Чернівці. – 2018. – 26 лип. ( № 309). – С. 10.

На цьому продовгуватому символічному камені значаться слова: «З цього місця (стадіон єврейського спортивного товариства «Маккабі») упродовж червня 1942 року до Трансністрії були депортовані тисячі єврейських жителів Чернівців». Пам’ятний знак розмістять біля кіно мистецького комплексу ім.І.Миколайчука.

Наталія Фещук «Поріг спотикання» – пам’ять про євреїв. Німецький митець, автор проекту Гюнтер Демнінг вручив свою роботу меру Чернівців // Чернівці. – 2018. – 26 лип. ( № 309). – С. 10.

…от вміє Жанна Олексіївна вибирати для свого авторського проекту «Творці культурних Чернівців», який об’єднує в Муніципальній бібліотеці ім. А.Добрянського охочих до розумного слова й духовного спілкування чернівчан, обирати головним персонажем кожної зустрічі справді цікавих людей – попри походження, вік і стать, професію, професійний і життєвий досвід. А коли додати, що всі вони чернівчани, буковинці – думаю, проект стане цікавим ще багатьом…
Цього разу героєм зустрічі став доктор історичних наук Михайло Федорович Юрій, наразі професор кафедри соціально-гуманітарних наук та права Чернівецького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету.

Лариса Хомич Михайло Юрій: вдивлятися в себе і в світ – і творити світ власний // Версії. – 2018. – 12 – 18 лип. (№ 28). – С. 8.

Про цю непересічну, загадкову мистецьку особистість ніби достатньо написано й опубліковано різнопланових матеріалів. Із них постає цікава, щедро обдарована жінка, яка залишила яскравий слід у культурі краю.

Олена Гужва Августа Кохановська – відома й невідома. До 150-річчя від дня народження талановитої буковинської художниці // Буковина. – 2018. – 13 лип. (№ 28). – С.4.

Буковинський обрядовий хліб, точніше його різновиди, стали темою нового документального фільму в контексті етнографічного проекту «Спадщина», презентація якого відбулася нещодавно в Учбово-методичному центрі культури Буковини

Людмила Мирошниченко Головний смак життя // Буковина. – 2018. – 20 лип. (№ 29). – С. 7.

Народний аматорський колектив сучасного танцю «Алегро» Центрального палацу культури міста Чернівців став володарем Гран-прі та виборов першу і другу премії Міжнародного конкурсу танцювального мистецтва Морська арт-олімпіада «Гармонія і сила», який нещодавно відбувся в болгарському місті Созополь.

Чернівецькі танцюристи перемогли в Болгарії / підготувала Анна Янушевська // Буковина. – 2018. – 27 лип. (№ 30). – С. 4.