Культпростір Чернівців

09-13.08.2018

Актуальна думка: «Володимира Михайловського по праву можна назвати серцем Буковини. Журналіст, письменник, громадський діяч, він як ніхто розумів дух цього краю і майстерно розповідав про нього на сторінках рідної газети Буковина та у своїх книжках».

Н.Величко.
Колишньому редактору газети «Буковина», заслуженому журналісту України Володимиру Михайловському посмертно присудили літературно – мистецьку премію зачинатиля української літератури на Буковині - Юрія Федьковича. Премію отримав Орест Михайловський, який передав кошти на видання книги свого брата.

Анна Янушевська. Посмертна відзнака// Буковина. – 2018. – 13 серпня. (№ 32). – С.1.

Буковинці відзначають 184 - ту річницю від дня народження Юрія Федьковича.

«Шовкова косиця» відбувається за будь -якої погоди.// Буковина. – 2018. – 13 серпня. (№ 32). – С.4.

Уже 25 років з нами немає народного артиста України Анатолія Литвинчука.

Олена Чайка. Живий нерв театру// Буковина. – 2018. – 13 серпня. (№ 32). – С.4.

За сторінками біографії чернівецького австрійця Петера Деманта можна вивчати історію Чернівців і навіть частини старої Європи.

Галина Мурмилюк. Життя і таємниці Петера Деманта. // Чернівці. – 2018. –9 серпня.№ 32 – С.6.

Невловимі таємниці Петера Деманта. // Версії. – 2018. –9- 15 серпня.№ 32 – С.12.

Дні єврейської культури на Буковині …Головною подією цього масштабного заходу стало проведення Пам’ятної міжнародної конференції з мови та культури ідиш, на яку до Чернівців приїхали науковці з 12 країн світу.

Дні єврейської культури на Буковині // Версії. – 2018. –9- 15 серпня.№ 32 – С.12.

30 вересня відомий чернівецький дует «Скриня» запрошує всіх на ювілейний концерт до 30 – річчя творчої діяльності.

Наталія Фещук. «Скриня – це душа»// Чернівці. – 2018. –9 серпня.№ 32 – С.8.

Дев’ятий міжнародний поетичний фестиваль пройде у Чернівцях 7-9 вересня. Упродовж трьох днів презентуватимуть книги письменники Андрій Андрухович, Андрій Любка, Андрій Курков, польський поет есеїст Якуб Екер, литовець Антанас Йонінас та інші митці.

Наталія Фещук. « Meridia in Czernowitz» назвав своїх учасників // Чернівці. – 2018. –9 серпня.№ 32 – С.11.

Народна артистка України святкує свій день народження двічі на рік: 7 серпня (коли народилася) і 9 серпня (як помилково записали в па паспорті)

Легенді української естради Софії Ротару – 71 // Погляд. – 2018. –9 серпня.№ 32 – С.14.

Понад століття тому в місті було чимало престижних готелів. У них проводили бали, виступали відомі музиканти, були навіть конюшні з кіньми.

Надія Будна. Селилися графи, барони, купці // Молодий Буковинець. – 2018. – 10-11 серпня. № 64. – С. 4.

Унікальна давня традиція живе на Буковині. Її підтримує наша землячка із села Сучевени - Флоаря Лупашнян. Жінка займається випіканням поминального деревця. Робить вона це з 9 – го класу. Навчилась цьому від мами.

Ліліана Юнашку. Деревце роблять три жінки // Молодий Буковинець. – 2018. – 9 серпня. (№ 63. – С. 14.

У « Вернісажі» відкрилася виставка чернівецького художника і реставратора Володимира Краснова, який для художнього музею області реставрував близько 200 творів живопису.

«Малюю близьких мені людей» // Молодий Буковинець. – 2018. – 10-11 серпня. № 64. – С. 4.

Стаття Олександра Кожолянка присвячена цього разу проводам літа – святу маку і садових плодів – Спасу та Успенському посту –«Спасівці».

О. Кожолянко. Проводи літа // Час. – 2018. – 9 серпня ( ч.32). – С. 12.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.
Джерело фото: https://molbuk.ua/chernovtsy_news/68445-pomer-pysmennyk-i-zhurnalist-volodymyr-mykhaylovskyy.html

Підготувала Галина Мурмилюк