Культпростір Чернівців

Не забудьте пом'янути

Незлим тихим словом.
                                           Т.Шевченко

Присячений Дню Незалежності України українськими містами  крокує український проект : 74 вишиті роботи - портрети Т.Шевченка та уривки з його віршів.Продовж днів святкування Незалежності України  чернівчани та гості столиці Буковини зможуть побачити ці роботи в Учбово- методичному центрі культури Буковини на вулиці Главки, 1А . Проект ініційований Союзом українок.

Шевченко хрестиком// Версії. – 2018. – 16 серпня. (№ 33). – С.8.

Доктор філологічних наук, доцент кафедри української літератури ЧНУ ім. Ю. Федьковича Лідія Ковалець за свої кошти видала книгу про найбільшого поета нашого краю Юрія Федьковича « Юрій фелькович у спогадах сучасників». Книга вийшла тиражем 75 примірників. Жінка зібрала у книзі 49 мемуарних текстів, які були розпорошені по різних виданнях.

Людмила Черняк . Юрій Федькович у спогадах сучасників.// Буковина. – 2018. – 17 серпня. (№ 33). – С.4.

«Записки з прогульки по Буковині» ( фрагменти) Уперше надруковані в журналі «Літературно – науковий вісник» (1905р.)

Заклинський Роман. За слідами Федьковича // Буковина. – 2018. – 17 серпня. (№ 33). – С.4.

19 серпня відомому поету Миколі Бучку виповнилось би 70. Він залишив після себе 12 поетичних збірок, десятки пісенних шлягерів і світлу пам'ять.

Н.Будна. « Дарую людям вірші… // Молодий Буковинець. – 2018. – 17-18 серпня. № 65. – С.10.

Однокурсниця Микола Бучка – журналістка газети « Версії» Лариса Хомич поділилась з читачами часопису «Буковина» та газети « Версії» своїми спогадами про друга – поета Миколу Бучка.

Лариса Хомич. Микола Бучко написав собі життя// Буковина. – 2018. – 17 серпня. (№ 33). – С.4.

Лариса Хомич. «Ми лише подорожні, лишень перехожі…»// Версії. – 2018. – 16 серпня. (№ 33). – С.8.

Мова йде про поета Віктора Зубаря, який народився 95 років тому. Уродженець Хмельниччини пов’язав свою долю з Буковиною. Майже 40 років фельдшерував у с. Витилівка на Кіцманщині. Після 1994 року посмертно відзначений літературною премією ім. Дмитра Загула.

Богдан Мельничук. Його благословив Максим Рильський // Буковина. – 2018. – 17 серпня. (№ 33). – С.4.

Пішов з життя український письменник, літературознавець, фольклорист і журналіст, професор Прикарпатського університету ім. В. Стефаника Степан Григорович Пушик.

Україна втратила легенду Карпат - Степана Пушика // Погляд. – 2018. –9 серпня.№ 32 – С.14.

Понад століття тому чернівчали мали змогу дивитися стрічки США, Франції , Німеччини. Фільми показували у готелях, ресторанах на ярмарках. Часто мовою оригіналу.

Н.Будна. Кіно – під фортепіано // Молодий Буковинець.Місто. – 2018. – 16 серпня. № 65. – С.4.

В Чернівцях на вулиці О.Кобилянської у рамках кінофестивалю два дні поспіль проводились кінопроби на другорядні ролі у фільмі «Скарби Полуботка». Зйомки фільму розпочнуться уже восени. Організатором заходу і кінорежисером фільму виступає Сергій Скобун.

Л Іонашку. Кінокарнавал на Кобилянської. // Молодий Буковинець. – 2018. – 16 серпня. № 65. – С.3.

22 серпня виповнюється 10 років як вознісся на небеса дух Лицаря Слова – українського поета, прозаїка Василя Кожелянка.

Юхим Гусар .Пахнуть медом яблу4ка у Василевому саду // Час. – 2018. – 23 серпня. (№ 34). – С.10.

Про історію судової системи на буковині починаючи з глибини віків розповідає начальник ТУ ДСА України в Чернівецькій області Юрій Гончарук.

Юрій Гончарюк. Про суди на Буковині. // Буковина. – 2018. – 23 серпня. (№ 34). – С.4.

Дні Єврейської культури в Чернівцях : Мовою світлин; Пером і пензлем; Друковані видання мовою ідиш; Не концерт, а майстер -клас.

Анна Владко. Дні Єврейської культури // Буковина. – 2018. – 17 серпня. (№ 33). – С.7.

Антоніна Тарасова. Знакова подія для єврейського світу // Буковина. – 2018. – 17 серпня. (№ 33). – С.7.

9 серпня у 85- річному віці відійшов у вічність Тадей Васильвич Сулятицький, який майже 30 років був директором Чернівецького українського музично – драматичного театру ім. Ольги Кобилянської, який приклав чимало зусиль до формування сценічного літопису Буковини.

Юрій Марчак. Тадей Васильвич Сулятицький // Буковина. – 2018. – 17 серпня. (№ 33). – С.7.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.
 Фото :http://bravo.kharkov.ua/

Підготувала Галина Мурмилюк