Культпростір Чернівців

3 – 10 жовтня 2018

Першого жовтня відійшов у вічність відомий чернівецький сурмач, артист оркестру Заслуженого буковинського ансамблю Чернівецької обласної філармонії, учасник оркестру народної музики «Буковина» Центрального палацу культури Чернівців Василь Васильович Козак, який впродовж 14 років щодня виходив на вежу міської ратуші з мелодією незабутньої «Марічки» (муз. С. Сабадаша, сл.М.Ткача). Нині його справу продовжує артист філармонії Микола Блащук.

Останній акорд музиканта //Буковина .-2018.- №37 - 5 жовтня .- С.3.

Василь Козак помер на 76 році життя від важкої хвороби.

Чернівці попрощалися з трубачем, який на вежі ратуші грав «Марічку». // Погляд. – 2018. – 4 жовтня .№ 40 – С.13.

Член бюро УНК ІКОМОСу (2010-2016рр.) Світлана Біленкова про унікальність та охорону культурної спадщини в Чернівцях.

М. Антонюк. Світлана: «Втратимо архітектурну спадщину – втратимо Україну як державу»// Версії. – 2018. – 27вересня - 3 жовтня. (№ 39). – С.4.

У Чернівецькому художньому музеї презентували книгу чернівчанки, членкині Конгресу українських націоналістів Марії Гаврилюк-Кисельової «Правда архівних документів та свідчень очевидців подій національно – визвольної боротьби ОУН-УПА за Українську Самостійну Соборну Державу за книгами Нестора Мизака «За тебе, Свята Україно».

Марія Керер - Ластівка. За тебе, Свята Україно// Версії. – 2018. – 4 -10 жовтня. (№ 40). – С.8.

Чернівчанин Антон Благій власноруч виготовляє маріонеток, а віднедавна виходить з ними на вулиці міста. Його маріонетка Гюнтер грає акустичні версії відомих гуртів на вулиці Панській, збираючи навколо себе дітей та туристів.

С. Матвієнко. «У ляльках є щось містичне» // Молодий Буковинець. – 2018. – 4 жовтня. – С.14.

Чернівецьким вулицям давали імена родичів цісаря та називали на честь королів Румунії і найбагатших землевласників.

Вулицям давали імена дружин цісаря // Молодий Буковинець. Місто – 2018. – 4 жовтня. – С.6 .

У Центрі культури "Вернісаж" продовжує діяти виставка буковинських художників.

Ольга Шупеня. Презентували магічні свищики і кольє «Без віз»// Погляд. – 2018. –4 жовтня .№ 40 – С.13.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.
Джерело фото :https://molbuk.ua/tags/