Культпростір. Події

Балували та готувались до прем’єр театру й кіно

Мистецький перетин в реальності та в газетних викладах цього тижня не надто багатий, але різноманітний. Тут вам і офіцерський бал (перший у Чернівцях), і тетральна прем’єра (давно вже очікувана), й майбутня театральна подія (яка давно замислювалась), і кіноновинка (нарешті щось втворило українське кіно), і літературна подія разом з історично-архітектурною сенсацією.

«Перший офіцерський бал у Чернівцях провели 20 січня у комплексі «Георг-палац». Запросили понад 100 офіцерів з дружинами… На балу обрали кращу танцювальну пару вечора… - Бал сподобався тим, що зібрали офіцерів. Це чудово, - каже підполковник Вадим Петляк. – Офіцери мали змогу потанцювати та поспілкуватися»(Молодий буковинець – 2012. – 26 січня. - № 8).

«Чернівцям подарували 38 томів копій рукописів Міхая Емінеску… - Безумовно, Чернівці були особливим періодом у житті Міхая Емінеску, - зауважує директор Муніципальної бібліотеки ім.. А. Добрянського Олеся Щербанюк. – Не дивно, що саме в нашому місті визначний кінорежисер Еміль Лотяну знімав епізоди сцени телевізійного фільму «Лучаферул», присвяченого Міхаю Емінеску. Зйомки відбувались зокрема у вестибюлі будинку на вулиці Українській, 22, інтер’єри якого нагадують атмосферу ясського літературного салону ХІХ сторіччя…» (Місто МБ. – 2012. – 26 січня).

«Справжній архітектор Єврейського Дому – Юліус Бохнер… Єврейський Дім за проектом архітектора Юліуса Бохнера (1857 - 1929) зведено будівничим Йозефом Шрайбером…Але на фасаді встановлено меморіальну дошку … з двомовним написом про спорудження будинку 1908 році єврейською громадою м. Чернівців… Проте автором цього архітектурного шедевра був не ТадеушЛевандовський [як зазначено на граніті]…»(Чернівці. – 2012. – 26 січня. – № 4).

«ТойХтоПройшовКрізьВогонь. Український Одісей на шляху додому... Міфологізуючи життя Даценка, який у фільмі зветься Іваном Додокою, сценаристи картини забрали з фільму все, що могло би прив’язати героя до конкретного місця чи події. Додока став збірним образом українця, який у своєму житті пережив усе: Голодомор, війну, німецький полон, сталінський табір і втечу до канади...»(Відродження. – 2012. – 26 січня. – ч. 5).

«Відомі світові митці Алесіо Влад та Резо Габріадзе нинішньої осені поставлять з творчим чернівецьким об’єднанням «Незалежна театральна лабораторія»  і закарпатсько-буковинським режисером Олегом Мельничуком виставу «Чернівці» за прозою і поезією Ігоря Померанцева» (Версії. – 2012. - №4).

Огляд підготувала

Антоніна Аністратенко

"Der erste Offiziers Ball wurde in Czernowitz am 20. Januar in den Komplex "George Palace" durchgeführt. Mehr als 100 Offiziere mit ihren Frauen wurden die Veranstaltung besucht"(Molodyj Bukovynets - 2012 -. 26. Januar -. №  8).

"Czernowitz bekam 38 Bände von Kopien von Mihai Eminescu Handschriften... -Natürlich war die Stadt Czerniwzi eine besondere Zeit im Leben des Schriftstellers, - sagt der Direktor der A. Dobriansky Stadtbibliothek Olesja Shcherbaniuk. – Es ist kein Wunder, dass einen bekannten Filmregisseur Emil Lotyanu einige Episoden des TV-Film "Luceafarul" von Mihai Eminescu in unserer Stadt   gefilmt hatte. "(City of MB -. 2012 -. 26. Januar).

"Der eigentliche Architekt des jüdischen Hause ist Julius Bochner ... Der jüdischen Hauses Architekten Julius Bochner (1857 - 1929) entwarf und baute Baumeister Josef Schreiber ... Aber an der Fassade hängt eine Gedenktafel ... mit zweisprachigen Inschrift. Aber es gibt einige Fakten, die genau zeigen, dass den Autor wurde nicht Tadeush Levandovskyy [als auf dem Granit angegeben ist"(Chernivtsi. - 2012 -. 26. Januar -. № 4).

"ToyHtoProyshovKrizVohon ist eine Ukrainische Odyssee auf dem Weg nach Hause. Film presentiert alles, was den Helden an einen unbestimmten Ort und ein unbekannte Ereignis konnte zu binden. Dodoka, der Filmregisseur, wurde der kollektive Bild der Ukrainer gezogen, der in seinem Leben alles erlebt hat» (Widrodzennia - 2012-26 Januar -Teil 5).

"Der Weltbekannte Künstler Alesio Vlad und Rezo Habriadze haben mit " Independent Theatre Laboratory" in Czernowitz geplant im Herbst ein Stück "Prosa und Lyrik von Igor Pomerantsev" zur Aufführung bringen (Versiyi. - 2012 -№ 4 ).

Zusammenfassung ist von Antonina

Anistratenko vorbereitet