Українська культура та історія

Традиція добрих книг в Муніципальній бібліотеці ім. А. Добрянського  триває, більше того, - перетворюється в імпровізований статут співпраці. Культурно-мистецький центр «Українська книга» в Чернівцях презентував  подаровану видавцем В. Падяком нашим читачам нову вартісну книгу – новітні діаспорні дослідження історії та культури України.

 

"УКРАЇНА: ІСТОРІЯ ЇЇ ЗЕМЕЛЬ ТА НАРОДІВ" (Ужгород.Видавництво В. Падяка, 2012, 689 ст.) - книга професора Торонтського університету Павла-Роберта Маґочія.

 "У певному сенсі це перша історія України. Таке твердження може справді здатися дивним – або, можливо, претензійним. Дозвольте мені пояснити контекст. Дотепер, по суті, всі існуючі історії України мали помилку в назві, оскільки вони насправді є історіями українського народу – цілком виправданого суб’єкта історії, можу я додати, – але не історіями території, яку охоплює сучасна держава Україна. Саме у цьому значенні те, що Ви тримаєте в руках є першою історією, яка намагається змалювати розвиток всіх народів та культур, які коли-небудь існували в Україні. Я не стану стверджувати, що попередні історії уникали всіх, хто не є етнічними українцями. Однак здебільшого ці народи згадуються лише як чинники негативного впливу на етнічних українців. На відміну від вищезгаданих версій історії держави України, у нашій історії росіяни, поляки, євреї, карпаторусини, кримські татари, німці, румуни, греки поряд з іншими, що проживають на території України, розглядаються і розуміються як невід’ємна частина української історії, а не просто як супротивники етнічних українців у їх власній віковій боротьбі за національне виживання" (Павло-Роберт Маґочій, з передмови до видання).

 До пари і для розширення відомостей про пана Маґочія, у збірнику «Науковець, історик і громадський діяч: внесок Павла-Роберта Маґочія в наше розуміння України та центральної Європи» надруковано п'ять статей відомих науковців-україністів Григорія Грабовича, Тараса Кузьо, Сергія Плохія, Олександра Мотиля, Домініка Ареля про Павла-Роберта Маґочія.

 Дарунки від Тетяни Олександрівни Задерної (директор Культурно-мистецького центру «Українська книга») на цьому не закінчуються. Маємо три свіжих і найсвіжіших номера журналу «Українська культура» (див. нижче).