Культпростір. Події

Вавилон ХХІ та культура Чернівців

Вибуховий тиждень удався, нічого й не скажеш: численні суспільно-політичні перипетії, як-от: книжкові маніфестації, «меротворчий» процес, вибори Ректора Університету, ДТП та публічна відмова А. Дімарова від державної нагороди. Карколомно, та все ж, у Чернівцях ще бурхливішу діяльність виявили ті оази культури, духовного розвитку та спочинку серця, де засмиканий і зніяковілий чернівчанин має нагоду відновити гармонію.

«У дворі ратуші зіграли виставу. Поруч із глядачами здіймалося полум’я, лилася вода… Внутрішній двір ратуші 18 травня був переповнений. Тут відбувалася прем’єра вистави «За годину» за оповіданням Артура Шніцлера. Це вже четверта прем’єра мистецького об’єднання «Незалежна театральна лабораторія». Вистава «За годину» - це симбіоз кількох оповідань австрійського драматурга…» В. Чорней (Молодий буковинець. – 2012. - 21-22 травня. - № 55).

«Молитвою голосу… Солістка Чернівецької обласної філармонії Олена Урсуляк у творчому тандемі з піаністкою … Євгенією Нестеренко… підготували вишукану, тематичну, суто українську концертну програму, і презентували її 19 травня цього річ перед чернівецькими слухачами на філармонійній сцені...» О. Залуцький (Буковинське віче. – 2012. – 25 травня. - № 21).

«У чернівецькому краєзнавчому музеї відбулось нагородження цьогорічних лауреатів обласної премії імені Георгія Гараса. Лауреати премії Гараса 2012 року: Євдокія Антонюк-Гаврищук, Володимир Денисов, Лариса Канюка, Ілля Васелович…» Л. Черняк (Буковина. – 2012. – 25 травня. - № 40).

«Днями у Чернівцях презентували збірку віршів «буковинської Анни Франк», як її встигли назвати в літературному світі, юної чернівецької єврейки Зельми Меєрбаум-Айзінґер «Я тугою огорнута». – Ці вірші не можуть не вражати, - [говорить перекладач та упорядник], - Петро Рихло. – Адже писані вони щиро, безпосередньо, дещо навіть наївно. Озорені ранньою загибеллю у нацистському таборі. І цей факт невід’ємний від її поезії» Л. Ратна (Чернівці. – 2012. – 24 травня. – № 21).

«Олександр Бойченко презентував книгу про улюбленців. «Мої серед чужих» - це своєрідна галерея портретів письменників і філософів… На літературному вечорі О. Бойченко успішно впорався одразу з двома іпостасями: модератора і власне автора, ставлячи запитання і сам на них відповідаючи» Л. Шутяк (Молодий буковинець. – 2012. – 25-26 травня. - № 57).

«Роман Марії Матіос – англійською. Сімейна сага письменниці… «Майже ніколи не навпаки» цими днями побачила світ англійською. Книга вийшла друком в англійсько-нідерландському видавництві GLAGOSLAV. Цікавим є той факт, що австралійське та британське видавництва купили права на оформлення книги в українського художника Сергія Іванова, який є незмінним ілюстратором дванадцяти книжок Марії Матіос…» В. Бабух (Чернівці. – 2012. – 24 травня. – № 21).

«Солістка заслуженого академічного Буковинського ансамблю пісні і танцю 58-річна Олена Козьмак танцює вже півстоліття. Ще й досі вона виконує сольні партії. – Почала танцювати з семи років і не можу зупинитися… Наша бесіда з Оленою Василівною відбулася в Муніципальній бібліотеці, в якій вона постійний читач. – Люблю посидіти серед книжок – відпочиваю душею, - зізналася танцюристка…» Н. Будна (Молодий буковинець. – 2012. – 25-26 травня. - № 57).

Огляд підготувала

Антоніна Аністратенко