Культпростір. Події.

Чернівецькі письменники та казкарі
Тиждень, що із весни переріс у літо, потеплів книжковими подіями, музичними імпрезами та очікуваними фестивалями, зокрема недільного «Обнова-фесту». Презентували останній, посмертно виданий роман, Василя Кожелянка «Діти застою», інсценізували казки Василя Кукульняка, згадали відомих людей, які колись жили у Чернівцях: Ірину Вільде, Ольгу Кобилянську та Грегора фон Реццорі. Серед помітних музичних імпрез – творчий звіт студентів училища мистецтв ім.. С. Воробкевича.

«Чотири роки після після смерті буковинський прозаїк, поет, драматург і журналіст Василь Кожелянко повертається до прихильників своєї творчості новим романом «Діти застою»… книга побачила світ у видавництві «Книги-ХХІ»… Під час заходу буковинські поети і прозаїки Христя Венгринюк, Інга Кейван, Роман Жахів, Юлія Косівчук та ведучий вечора, літературний редактор книги Олександр Бойченко…» Л. Шутяк (Молодий буковинець. – 2012. – 28-29 травня. - № 58).
«У Муніципальній бібліотеці імені А. Добрянського було розгорнуто виставку, на якій представлено твори Ірини Вільде. Серед них – найновіше видання трьох визначних романів «Метелики на шпильках» (вперше), «Б’є восьма та «Повнолітні діти», а також два сучасні видання роману «Сестри Річинські» Н. Пожарук (Чернівці. – 2012. – 31 травня. - № 22).
«Нещодавно в університеті румунського міста Ясси відбулась Міжнародна наукова конференція, присвячена життю і творчості відомого письменника Грегора фон Реццорі. Він народився у Чернівцях 1914 року у сім’ї австрійських аристократів італійського походження, а все свідоме життя провів у багатьох країнах Європи…» Т. Івасютин (Буковина. – 2012. – 29 травня. - № 41).
«У теплі весняні дні в Чернівецькій обласні бібліотеці для дітей відбулася презентація дитячої книги Василя Дмитровича Кукульняка «Скік, Зік та Мавпочки». Учні 2го класу гімназії № 3… зіграли п’єсу «Пригоди Михайлика та песика Нютика», яка ввійшла до нової книги…» Т. Дудчак (Буковинське віче. – 2012. – 1 червня. - № 22).
«У фондах чернівецького літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської зберігаються записники, куди О. Кобилянська занотовувала кулінарні рецепти, господарські витрати… Записи олівцем зроблені малорозбірливим почерком і двома мовами: німецькою та польською…» Ю. Боднарюк (Додаток до МБ. – Місто. – 2012. – 31 травня).
«Музика на кінчиках пальців. На сцені Чернівецької обласної філармонії звітували студенти фортепіанного відділу училища мистецтв імені Сидора Воробкевича» О. Росинська (Свобода слова. – 2012. – 1 червня. - № 22).
Огляд підготувала
Антоніна Аністратенко