Культпростір. Події

Липень, як середина літа, цілковито підтвердив свій статус найспекотнішого місяця. Жара дошкуляє всім і тому тема виживання на часі знайшла своє місце на сторінках всіх місцевих видань. Але навіть попри це все-таки є приємні культурні новини, про які пишуть на сторінках часописів.
Вийшли друком вартісні книги, мистецтвознавець Тетяна Дугаєва продовжує досліджувати мистецькі скарби рідного міста, історія привідкрила свої секрети на стінах будівлі Національного банку України в Чернівецькій області, у Чернівцях пройшов II Міжнародний фестиваль вуличних оркестрів, в музеях виставлено скарби українських художників та ще деякі цікаві та приємні події для нашого міста.

Літературна сторінка «Федьковичева криниця» на Книжковій полиці представила:
- «...нещодавно побачив світ третій том (четверта книга) Федьковичевого шестикнижжя – «Проза», який має три розділи: «Оповідання, повісточки, казки, жарти, фрашки, придибашки і дрібниці для народу і молодіжні», «Додаток» та «Із надрукованого». В останньому з них – 35 ніколи не публікованих творів...» ;
- «До щойно виданої книги Василя Титова «Спитай у гір» увійшло 448 рубаїв ...які наснажено як релігійним, так і світським змістом, чимало їх перейнято вболіваннями за долю нинішньої України»;
- «В серії «Джерела духовності» вийшли твори Олеся Гончара «Циклон» і «Тронка» румунською мовою. Переклад здійснив лауреат Міжнародної літературної премії ім. Івана Франка чернівчанин Мірча Лютик».
Мельничук Б., Михайловський В. (Буковина. – 2012. – 6 липня. – № 52).

«Уперше у виставковій залі Художнього музею були репрезентовані 48 живописних творів 33 авторів, які належать до еліти образотворчого мистецтва України ХХ століття» Гужва О. (Буковина. – 2012. – 6 липня. – № 52).

«Професор Василь Ботушанський видав книгу «Нариси з історії Православної церкви Буковини (кінець ХVІІІ – початок ХХ ст.)».
Автор шляхом уважного історико-економічного аналізу показав основні сфери діяльності Буковинського православного релігійного фонду. Книжка широко документована, всі положення підтверджені достовірними джерелами. Вона відзначається якісним літературним викладом матеріалу й досконалим поліграфічним оформленням» (Відродження. – 2012. – 21 червня. – Ч. 26).

«Останній день червня зробив буковинцям щедрий подарунок – в місті відбувся II Міжнародний фестиваль вуличних оркестрів. Чернівчан порадували етнічною музикою з Еквадору, справжніми іспанськими серенадами під балконами найвродливіших буковинок та запальною румунською хорою посеред вулиці. Від запальних танців під відкритим небом і до вокального конкурсу та ошатних виставок народного мистецтва – такою була панорама свята» Стеф’юк І. (Доба. – 2012. – 5 липня. – Ч. 27).

«Чернівецький художник Пауль Конрад Геніх прожив яскраве і плідне мистецьке життя. Ранній період його творчості пов’язаний з Чернівцями.
В Ізраїлі, США та Європі митець набув популярності як художник-експериментатор у галузі кінетичного мистецтва, яке сам він означив як сонячний світложивопис або сонцеживопис» (Версії. – 2012. – 28 черв. – 4 липня. (№ 26).

ЧНУ ввійшов до п’ятірки найоригінальніших
Сайт facenews.ua склав п’ятірку найоригінальніших, з точки зору архітектури, університетів світу. До цієї п’ятірки потрапив і Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, центральний корпус якого включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Автори цього рейтингу називають щасливчиками студентів, які навчаються чи навчалися тут. (Версії. – 2012. – 5 липня – 11 липня. – № 27).

«Під шаром старої штукатурки криються розписи, яким понад сто років. Виконав їх відомий чернівецький живописець Євген Максимович. Колись вони прикрашали інтер’єр кав’ярні «Габсбург» у Чернівцях» Дугаєва Т. (Версії. – 2012. – 28 червня. – 4 липня (№ 26).
«На стіні кав’ярні «Габсбург» «проступила» винна карта. Написи свідчать, що відвідувачам тут подавали молдавські вина, пиво, чай, ром, різноманітні лікери» Ратна Л. (Чернівці. – 2012. – 5 липня. – № 27).

Огляд підготувала Леся Щербанюк