Культпростір. Події

9.11.2012 - 15.11.2012

Культурно-мистецьке життя Чернівців збагачується новими подіями. Зокрема цього тижня у рамках Всеукраїнського фестивалю «Буковинський листопад- 2012» тривають концерти класичної музики, бібліотеки влаштовують літературні вечори, приурочені ювілеям письменників-краян, а також пам’яті громадських діячів минулих епох. У листопаді відзначаємо чимало знаменних дат історії та культури України, центральною з-посеред яких є День української писемності та мови. Традиційно до цього свята громадськість міста влаштовує мітинг біля пам’ятника руським літописцям.

«На Буковині відбулися урочистості з нагоди свята Української писемності та мови. Обласне товариство “Просвіта” організувало мітинг біля пам’ятної стели “Літописцям Руси-України – подвижникам українського письменства у Чернівцях”». Сергій Коваль (Відродження. – 2012. – № 47. – С. 10).

«“Вечори – портрети літераторів” організувала Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Івасюка.» Літературні вечори присвячені трьом постатям: українському поетові, прозаїку, літературознавцеві, критикові, перекладачеві, художнику Богданові Лепкому, літераторові, журналісту, Михайлові Брозинському, поетові, публіцисту, радіожурналісту Віталієві Демченку. Юхим Гусар (Буковинське віче. – 2012. – № 47. – С. 4).

«Згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради пам’ять Михайла Ткача вшанують меморіальною дошкою». Валентина Беженар (Чернівці. – 2012. – № 46. –. С. 2).

«Цієї неділі на найменших чернівецьких глядачів чекає прем’єра вистави “Хмаросяг для морських свинок”, яку Чернівецький академічний обласний театр ляльок підготував у 33-му театральному сезоні». Наталія Фещук (Чернівці. – 2012. – № 46. –. С. 9).

«Відкриття обласного відбіркового конкурсу ХІІІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики “Червона рута” відбулося в Центральному палаці культури». Людмила Черняк (Буковина. – 2012. – № 90. – С. 3).

«У Чернівецькому музично-драматичному театрі відбувся концерт всесвітньо відомої японської піаністки і композитора Кейко Матсуі». Діонісія Кернична (Доба. – 2012. – № 46. – С. 1).

«У галереї “SweetArt-Знання” працює виставка живопису “Без початку та кінця” молодої чернівецької художниці Мар’яни Романюк». Ігор Константинюк (Версії. – 2012. – № 46. – С. 8).

«Школярі, які займаються в анімаційному гуртку міського палацу дітей та юнацтва, створюють тіньову анімаційну виставу. Прем’єра вистави відбудеться у січні 2013 року». Марина Корпан (Молодий буковинець. 2012. – № 46. – С. 15).

«Буковинські археологи передають історико-архітектурному заповіднику «Хотинська фортеця» 107 унікальних монет». Валерія Чорней (Молодий буковинець. – 2012. – № 130. – С. 10).

«Пластуни Чернівців провели одинадцяту історичну теренову гру “Листопадовий Зрив”, присвячену 94-ій річниці Буковинського Віча. Її учасниками стали дванадцять чернівецьких загальноосвітніх навчальних закладів». Прес-служба Станиці Чернівці Пласт-НСОУ (Час. – 2012. – № 49. – С. 12).

Огляд підготувала
Ольга Гайсенюк