Культпростір. Події

22.11.2012 – 30.11.2012

Останні листопадові дні досить знаменні для Буковини – у різні роки, коли осінь вручала свій вінець наступній володарці землі, народилися Ольга Кобилянська, Михайло Івасюк, Михайло Ткач. З нагоди ювілеїв славетних постатей літератури й пісенного мистецтва у музеях та бібліотеках міста відбулися літературні зустрічі, на яких презентовано нові книги й перевидання творів. Урочисте вручення літературної премії ім. О. Кобилянської також приурочене до дня народження Буковинської Горлиці. Окрім літературних заходів цього тижня чернівчани мали нагоду відвідати концерт симфонічної музики за участю італійського диригента і переглянути найперший у Чернівцях показ вистави театру тіней. Про ці та інші події мистецького життя краю дізнаємося зі сторінок місцевої преси.

«…шанувальники творчості відомого письменника, літературознавця, фольклориста, педагога, громадського та культурного діяча Михайла Івасюка завітали до його привітної оселі, щоб разом із працівниками меморіального музею відзначити 95-у річницю від дня народження великого Буковинця». На літературному вечорі презентували перевидання книг ювіляра “Монолог перед обличчям сина” і “Вибрані поезії”…» Л. Черняк (Буковина. – 2012 – № 92)

«В рамках зустрічі презентовано книгу «Михайло Івасюк. Бібліографічний покажчик» А. Ласс (Буковинське віче. – 2012. – № 49)

«Буковина відзначила 80-річний ювілей народного поета-пісняра Михайла Ткача. Муніципальна бібліотека імені А. Добрянського розгорнула для своїх відвідувачів найповніше зібрання друкованого слова про митця у тематичній виставці «На добрі спогадання про поетичну нашу зустріч»…», котра висвітлює етапи творчої співпраці Михайла Ткача й Анатолія Добрянського. С. Богуславська (Свобода слова. – 2012. – № 59)

«…у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку “Поет від Бога” і встановили пам’ятну дошку [Михайлу Ткачу] на фасаді палацу «Академічний» В. Чорней (Молодий буковинець. – 2012. – № 134)