Культпростір. Події

П'ятниця, 25 січня 2013 р.

Ось і завершилася така довгождана й водночас швидкоплинна чарівна різдвяна феєрія. Останній Празник чернівчани проводжали вже традиційним фольклорним етно-фестивалем “Від Різдва Христового до Йордану”.

Тиждень, що минає, запам’ятається також цікавими здобутками театру, авторськими колекціями фото із зображенням Чернівців, новинками літературного світу, культурологічними програмами з нагоди ювілею буковинських діячів.

«У неділю двадцятого січня в Чернівецькому музеї народної архітектури та побуту просто неба відбулося фольклорно-етнографічне свято “Від Різдва Христового до Йордану”. Захід мав на меті зберегти багатовікову спадщину традиційної зимової обрядовості Буковинського краю» А. Чорна // Свобода слова. – 2013. – 24 січ. (№ 4).

«В рамках проекту “Буковина – край, в якому варто жити” відділом інформаційних технологій було проведено захід “Григорій Воробкевич – письменник, громадський діяч Буковини”, на якому Надія Денисівна Бабич (філолог, мовознавець, професор ЧНУ ім. Ю.Федьковича, член НСЖ Украъни) розповіла про педагогічну іпостась братів Григора та Сидора Воробкевичів. Цікаві та маловідомі сторінки з життя письменника почули з вуст Володимира Петровича Старика (голова товариства “Народний дім”, дослідник історії розвитку життя буковинських українців)» Г. Добровольська // Буковинське віче. – 2013. – 25 січ. (№ 4).

«Філософські роздуми про буття або автобіографія без прикрас і фальші хлопчика Михайлика із Північної Бессарабії. Із такими та багатьма іншими мотивами народилася чергова книга журналіста, публіциста, поета Михайла Брозинського “Босоніж по стерні” » М. Шундрій // Буковинське віче. – 2013. – 25 січ. (№ 4).

Новий 82-ий театральний сезон увінчаний для Чернівецького музично-драматичного театру вартісними здобутками, зокрема відновлено сценічну афішу, королівські ложі, “відремонтовано усі системи комунікацій”, встановлено “справжні дубові у стилі старої Австрії” вікна. «Будь-які зміни в театрі – лише за первісними кресленнями архітекторів, – запевняє його директор Юрій Марчак» С. Ісаченко // Свобода слова. – 2013. – 24 січ. (№ 4).

«Фотограф з Парижа Юрій Білак презентував у Франції, а також в Україні власний фотоальбом “Гуцули”» Н. Фещук // Чернівці. – 2013. – 24 січ. (№ 4).

«… до Чернівців наприкінці минулого тижня із сусідньої Румунії надійшла експозиція особистих фотографій колишнього чернівчанина барона Грегора фон Реццорі.» С. Воронцов // Чернівці. – 2013. – 24 січ. (№ 4).