Культпростір. Події

П'ятниця, 1 лютого 2013 р.

25.01.2013 – 31.01.2013

Про Чернівці говоритиме читацька публіка України. Літературно-мистецьке життя нашого міста увінчала знакова подія – роман Василя Кожелянка «Діти застою» здобув звання Книги року 2012 у номінації «Красне письменство».

Цей тиждень пропонував чернівчанам побувати ще на кількох книжкових презентаціях, переглянути унікальну виставку вишитих шовком картин, відвідати святкові заходи з нагоди пошанування видатних митців краю. А поціновувачів театрального мистецтва очікувала прем’єра нової вистави.

«У номінації «Красне письменство» серед прозових творів книгою року став роман Василя Кожелянка «Діти застою»... «Ми знаємо Кожелянка як творця альтернативної історії в українській літературі… – каже літературознавець та експерт рейтингу Дмитро Дроздовський. – … Кожелянко говорить, що страшні посттоталітарні метаморфози людської душі не припинилися зі здобуттям української незалежності. Як на мене, в цьому сила роману.»» Буковина. – 2013. – № 8.

«У краєзнавчому музеї презентували ґрунтовне видання відомого чернівецького історика Михайла Чучка «Православна обитель над Прутом: минуле і сьогодення чоловічого монастиря Різдва Пресвятої Богородиці «Гореча» в Чернівцях»» Н. Фещук // Чернівці. – 2013. – № 5.

«… в затишній залі Чернівецької обласної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка зібралися шанувальники поетичного слова, друзі, колеги по перу, щоб привітати … Тетяну Георгіївну Яницьку з виходом другої збірки віршів «Отзвуки»». М. Керер-Ластівка // Буковинське віче – 2013. – № 5.

«… в Чернівецькій бібліотеці № 21 зібралися рідні, друзі, аби вшанувати пам’ять талановитої художниці, обдарованої поетеси… Любові Михайлівни Ревуцької» Б. Михайлюк // Буковинське віче – 2013. – № 5.

«Побачив світ четвертий випуск «Буковинського журналу» за 2012 рік. Саме наприкінці року журнал був зареєстрований Реєстраційною службою України й отримав Республіканську передплату.» М. Лазарук // Буковина. – 2013. – № 8.

«На Буковині засновано премію імені художника Миколи Івасюка… Відзначатимуть премією художників, різьбярів, скульпторів, вишивальниць і працівників культури.» Буковинське віче – 2013. – № 5. «Організатори влаштували вечір-спогад про славетного земляка, з щирими виступами, музичними номерами, була навіть сценка про арешт Миколи Івасюка у 1937-му році…» Відродження. – 2013. – № 5.

«Нещодавно у приміщенні Чернівецького обласного художнього музею чернівецька майстриня Світлана Маліна на першій персональній виставці «Шовковий шлях» презентувала дивовижні картини, вишиті шовковими нитками.» Л. Филипчук // Буковинське віче – 2013. – № 5.

«Миколу Козловського [«славетного чарівника фотографії»], без перебільшення можна назвати співцем Чернівців. З його легкої руки на шпальтах «Огонька» з’явилися панорамні види нашого міста, зроблені з гори Цецино… Миколі Коозловському належить і серія портретів про визначних людей Буковини» В. Бабух // Чернівці – Буковинське віче – 2013. – № 5.

« у Чернівецькому академічному муздрамтеатрі ім. О. Кобилянської відбулася прем’єра вистави «Інцидент». Під час спектаклю актори спілкувалися з глядачами в залі, а сюрпризом для всіх стали декорації на сцені – у вигляді будинку-корабля…» Доба. – Буковинське віче – 2013. – № 5.

«Все більшої популярності у Чернівцях набуває відроджене на початку 2012 року обласне «Товариство друзів кіно»» Г. Заславець // Буковинське віче – 2013. – № 5.

Рубрику «Чернівецькі портрети» поповнила розвідка С. Воронцова про «літературних геніїв» світового значення: Михайла Булгакова, Валентина Катаєва, Віктора Шкловського – доля котрих пов’язана з Чернівцями: «… Чернівці Першої світової війни знайшли своїх літописців». // Чернівці – 2013. – № 5.

«Міжнародний проект [«Історична та етнографічна спадщина – частина сталого розвитку туризму на Буковині (HERITAGE)»] втілюють два виші – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та Сучавський університет «Штефан чел Маре»» Л. Ратна // Буковинське віче – 2013. – № 5.