Кульпростір. Події

П'ятниця, 5 квітня 2013 р.

Цього тижня відбулися презентації вартісних книжкових видань, творчі вечори з шанованими ювілярами… В Австрії читатимуть німецькою мовою «Солодку Дарусю», львів’яни мають нагоду відвідати художню тематичну виставку про наше місто – це означає, що про Чернівці вкотре говоритимуть у світі!

«На філологічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася презентація нового «Словника української мови» … презентований словник розвиває свого попередника [одинандцятитомний «Словник української мови»], який був, безсумнівно, в лексикографічному плані найякіснішим» Ю. Попович // Буковина – 2013. – 5 квітня (№ 26)

«… народне мистецтво – моє захоплення – каже пані Настасія [Марусик – автор книги «Буковинське вишиття і ткацтво: знаки-символи»] – … На околиці Чикаго є велике «українське село» … Там дуже багато вихідців з Буковини. Намагаємося підтримувати народні традиції: одягаємо вишиванки, освячуємо паску, святкуємо Різдво, організовуємо Маланку з переодяганням … Американці дуже цікавляться нашими вишиванками» Н. Будна // Молодий буковинець. – 2013. – 5 – 6 квітня (№ 38)

«Австрійське видавництво «Haymon» випустило відомий роман Марії Матіос німецькою мовою. За словами самої письменниці, важливо, що «Солодка Даруся» з’явилася саме в німецькомовному світі, адже події, які там описані, певною мірою відбивають також і ментальність людей, які живуть в Австрії» // Версії – 2013. – 4 квітня (№ 14)

«В Українському Народному Домі відбулася презентація книжки «Соціалізація ромів Чернівецької області: історичний досвід та перспективи» Я. Максимюк // Буковина – 2013. – 5 квітня (№ 26)