Культпростір. Події

П'ятниця, 31 травня 2013 р.

В останній тиждень весни у багатьох закладах культури відбулося закриття творчих сезонів. Тож незвичайну мистецьку ауру цього тижня створили концерти класичної музики, виступи приїжджих виконавців, виставки образотворчого мистецтва вихованців художніх студій. Читацьку аудиторію потішила презентація вартісного видання, а знаних діячів, котрими славляться Чернівці, нещодавно нагородили почесними відзнаками!

Про заключний концерт сезону розповідають Йосип Созанський і Надія Селезньова: «Реквієм» Верді – це твір з особливою історією виконання, де в ролі солістів були Паваротті, Козотто, Прайс та Гуяров … величезна складність «Реквієму» полягає ще й у тому, що музика вимагає «рафінованого» голосу, особливої культури звуку. В опері часто панують сильні пристрасті, любовні драми. А в цьому творі повинні бути зовсім інші емоції – глибоко духовні, звернені до Бога» Т. Когут // Версії. – 2013. – 30 травня – 5 червня (№ 22)

«Нещодавно в житті нашої краяни, знаної поетеси Тамари Севернюк сталася знакова подія. На запрошення Українського Фонду Культури в столиці нашої держави відбувся її творчий вечір … На цьому прекрасному дійстві свою повагу поетесі засвідчили заслужені та народні артисти України … Ян Табачник як уповноважений від імені Вищої Ради Ордену вручив Тамарі Севернюк Міжнародний Орден Честі з почесним титулом «Жива легенда» Буковинське віче. – 2013. – 31 травня (№ 22)

«Фундація «Pomoc Polakam na Wscodzie» при сенаті Республіки Польща нагородила почесною медаллю “Meritus Patrie” головного редактора часопису «Gazeta Polska Bukowiny» Антоніну Тарасову. … Фундація висловила подяку нашій колезі за особливі заслуги у відродженні і поширенні польської мови, культури і традицій серед поляків краю» Буковина. – 2013. – 28 травня (№ 39)

«Особливо приємно, що серед лауреатів премії ім. Івана Бажанського … літератор, краєзнавець, відомий лікар Іван Городинський та колишній співробітник газети «Буковина», відомий художник … – Рудольф Миколайович Лекалов» Буковина. – 2013. – 28 травня (№ 39)