Культпростір. Події

П'ятниця, 21 червня 2013 р.
В спекотні дні червня дещо зменшилася кількість культурних новин, якими були щедро насичені попередні місяці. А втім буковинська земля гідно вшанувала талановитого земляка, актора й режисера Івана Миколайчука. З нагоди річниці народження майстра поетичного кіно Чортория радо запросила «На гостини до Івана», в художньому музеї запрацювала фотовиставка «Кіно і друзі», а в Обласній бібліотеці відбулася презентація унікального видання «Українські обличчя кіно й театру». Тож ці дні стають символічними, бо пропонують поринути у світ вишуканого українського кіномистецтва.
У ці ж вихідні новою прем’єрою завершився театральний сезон, а також світ побачили буковинські літературні журнали.

«Тішилися такою великою гостиною дружина Марія Миколайчук, Іванова родина, друзі і побратими … У кожній імпровізованій гостині, вбраній килимами, де на столах красувались шедеври кіцманських калачів, марципанів, вертутів і всеможливих частувань, було людно, гамірно, і як завжди такого дня, трохи сумно» В. Китайгородська // Буковинське віче. – 2013. – 21 червня (№ 25)

«Лариса Брюховецька презентувала нову книгу – «Українські обличчя кіно й театру» … виникла думка на основі статей журналу «Кіно-Театр», кожен номер якого представляє українських і зарубіжних акторів, видати книгу про цих людей, наділених незбагненною і цікавою професією. До цієї унікальної збірки увійшло 68 окремих історій таких відомих кіно митців, як Іван Миколайчук, Богдан Ступка, Дмитро Мілютенко, Нонна Копержинська, Леонід Биков, Лариса Кадочнікова, Богдан Бенюк, Наталя й Ольга Сумські, Анатолій Хостікоєв, Ірина Дорошенко та багато інших» Л. Черняк // Буковина. – 2013. – 21 червня (№ 47)

«За день до свята в Чернівецькому обласному художньому музеї відкрили фотовиставку «Кіно і друзі», присвячену ювілею друга й колеги Івана Миколайчука, народного артиста України, лауреата Державної премії ім. О. Довженка Борислава Брондукова, який цього року мав би відсвяткувати свій 75-й день народження. На виставці представлено 31 фотографію з архіву кіностудії ім. О. Довженка, зібрання Юрія Гармаша, сімейного архіву Брондукових» М. Антонюк // Версії. – 2013. – 20 – 26 червня (№ 25)

«На виставці – вулиці та люди різних країн, однак називається серія фото «Особистості». Чому? Тому що кожен автор фотоклубу розкриває у власних роботах своє бачення світу, деталей, руху, кольору» // Молодий буковинець. – 2013. – 17 – 18 червня (№ 67)