Культпростір. Події

П'ятниця, 12 липня 2013 р.

8.07.2013 - 12.07.2013

На тижні, що минає, літо знаходиться в самому зеніті, тому й культурних новин в місцевій пресі не густо. А тим більше, що в Чернівцях всі готуються до належного святкування Петрівського ярмарку, яке в місті вже відбувається більше ніж 200 років. Але звичайно, що і влітку можна з приємністю в прохолоді музейних залів відвідати нові виставки. Не забувають згадати тих чернівчан, які творили мистецьке середовище нашого міста.

За міським упорядкуванням 1786 року, затвердженим Надвірною військовою радою Австрії за поданням генерала Енценберга, для міста було визначено 2 ярмарки. Чернівецький магістрат надавав Петрівському ярмарку великого значення, домігшись дозволу на його проведення упродовж двох тижнів і запровадивши традицію урочистого відкриття.
С.Карачко // Буковин. віче. – 2013. – 12 лип.(№28). – С. 1, 2.

145 років тому народилася буковинська художниця Августа Кохановська…живописець із поетичним іменем та витонченою зовнішністю. У чернівцях з 1885 року Августа проживала в будинку на вулиці Шевченка, 41 (тодішня Новий Світ). Її батько мав розкішну ббліотеку. В.Чорней // Мол. буковинець. – 2013. – 11 лип. – Додаток «Місто». – С. 7.

Невідома пісня автора «Червоної рути» (В.Івасюка)…Цей твір зберігся на магнітній стрічці у виконанні естрадної співачки Лідії Відаш. Твір мав назву «Каштани». В.Бабух // Чернівці. – 2013. – 11 лип. ( №28). – С. 5.