Культпростір. Події

П’ятниця, 20 вересня 2013 р.

14.09.2013 – 20.09.2013

Отож, культурний простір. Передусім хотілося б відзначити дві довколалітературні події, котрі додають змоги зиркнути на Чернівці не тільки містянам, а й “позачернівчанам”. Йдеться про зрушення з місця багатотомника Кобилянської та про майбутню інсценізацію роману Кожелянка. А поза тим – концерти музики, класичної й сучасної. Добра книжка і добра музика – чого ще бажати?

...побачив світ перший том із десятитомного зібрання творів Ольги Кобилянської... Це найповніше зібрання творів Ольги Кобилянської, яке містить художню прозу, літературно-критичні статті, публіцистику, спогади, автобіографії, щоденник, переклади, листи.
Марія Вишневська. “Букрек” відкриває нову Кобилянську // Буковинське віче. – 2013. – 19 вер. (№ 38). – С. 1.

“Срібний павук” Василя Кожелянка оживе на сцені муздрамтеатру імені Ольги Кобилянської... Після новорічних свят режисер-постановник вистави Людмила Скрипка візьметься за роботу. Наразі над інсценізацією роману працює відомий драматург Неда Неждана.
В. Чорней. Театр поставить “Срібного павука” // Молодий буковинець. – 2013. – 19 вер. (№ 105). – С. 5.

...у залі обласної філармонії відбувся концерт Чернівецького академічного симфонічного оркестру, присвячений ювілею [Вітольда Лютославського]. А за диригентським пультом стояв один з найвідоміших сучасних симфонічних диригентів Польщі Роман Ревакович.
Антоніна Тарасова. Музика – як відкриття // Буковина. – 2013. – 17 вер. (№ 72). – С. 3.

Вшанувати пам’ять Володимира Івасюка і послухати його пісні прийшли сотні чернівчан. Весь зал співав “Червону руту”.
Надія Будна. “Ми виросли на піснях Івасюка” : відбулося свято української пісні, присвячене “Червоній руті” // Молодий буковинець. – 2013. – 16-17 вер. (№ 104). – С. 10.

Особливе захоплення публіки викликали виступи наймолодшого учасника концерту – 14-річного Костянтина Лукинюка.
Тетяна Когут. Барокова музика за ініціативи Віктора Білла : концерт чернівецьких віртуозів відбувся у Залі органної та камерної музики // Версії. – 2013. – 19 вер. (№ 38). – С. 15.