Культпростір. Події

П'ятниця, 6 грудня 2013 р.

16.11.2013 – 6.12.2013

У час, коли триває історія, студентська молодь іде на барикади, сила пробує змогти правду і проливає молоду невинну кров – якось не до концертів і виставок. Якось не випадає пурхати в культурних сферах, шукати натхнення і милуватися культурними цінностями. Тому й не дивно, що більшість своїх шпальт (а почасти і всі) чернівецька періодика в останні тижні відводить революційній хроніці, аналітиці. Попри це – ми таки змогли виокремити в пресі ті матеріали, що присвячені культурі. Отже, яким культурним хлібом живилися чернівчани в останні три тижні?

16.11.2013 – 22.11.2013
У Центрі культури “Вернісаж” 14 листопада відкрита ювілейна виставка Якова Івановича Гніздовського, члена Чернівецької обласної організації Національної Спілки художників України, присвячена 70-річчю від дня народження художника.
Лариса Канюка. Гніздовський з багатого на талант і художні обдарування роду Гніздовських // Відродження. – 2013. – 21 лист. (№ 47). – С. 6.

Днями у палаці Академічному в Чернівцях презентували третю книгу “Вибраних творів” Миколи Вінграновського. Книга вийшла друком у видавництві ”Смолоскип” і входить до серії “Шістдесятники”... Про книгу, яка вміщає вибрану поезію, прозу, публіцистику, та про самого автора розповідали друзі та колеги, письменника.
Презентували книгу вибраних творів Миколи Вінграновського // Свобода слова. – 2013. – 21 лист. (№ 48). – С. 18.

Український молодіжний трилер “Тіні незабутніх предків” Любомира Левицького зібрав за перший вік-енд прокату (14–17 листопада) на 90 копіях 250 тисяч доларів і посів третю сходинку у вітчизняному бокс-офісі... Показують “Тіні незабутніх предків” у всіх кінотеатрах Чернівців.
Богдана Генкул. На “Тінях незабутих предків” – аншлаг: Ходить на фільм переважно молодь // Молодий буковинець. – 2013. – 22-23 лист. (№ 133). – С. 4.

23.11.2013 – 29.11.2013
26 листопада у конгрес-холі готелю “Буковина” відбулося вручення літературно-мистецької премії імені Ольги Кобилянської. Переможці цьогорічного дійства одержали спеціальний диплом лауреата та грошову премію.
До ювілею Ольги Кобилянської митцям вручали премії // Час. – 2013. – 28 лист. (№ 48). – С. 9.

Урочистості розпочалися біля пам’ятника на Театральній площі... Після урочистого погашення та введення в обіг поштової марки... учасників зібрання запросили на панахиду, яка відбулася біля могили письменниці.
Людмила Черняк. День Ольги Кобилянської: Буковина гідно вшанувала 150-річний ювілей відомої краянки // Буковина. – 2013. – 29 лист. (№ 93). – С. 1.

30.11.2013 – 6.12.2013
На великому екрані в кінотеатрах можна буде переглянути документальну стрічку “Красна Маланка” українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука... У фільмі змальоване химерне язичницьке дійство, яке збереглося крізь роки утисків і заборон.
Красноїльська Маланка їде в Чернівці: На великому екрані – документальна стрічка про маланкарів // Молодий буковинець. – 2013. – 5 груд. (№ 139). – С. 8.

Традиційно, як і у попередні роки, з 8 по 20 листопада у м. Чернівцях проходив регіональний фестиваль класичної музики “Буковинський листопад – 2013”. У ньому взяли участь творчі колективи та окремі виконавці з Вінницької, Житомирської, Івано-Франківської, Національної (м. Київ), Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької філармоній.
Олександр Залуцький. До й опісля “Буковинського листопаду – 2013” // Буковинське віче. – 2013. – 5 груд. (№ 49). – С. 2.

...родина [Панчуків] прийшла [до музею Кобилянської з нагоди її ювілею] з ювілейними подарунками. Найперше [внук Кобилянської Олег Панчук] передав ... автентичну синьо-жовту стрічку, яку Ольга Кобилянська привезла 1928 року з Праги, де святкувалося 40-річчя її літературної діяльності... Відтак віддав збірку фотографій О. Кобилянської та родини, старенький альбом зі світлинами її друзів та знайомих і ще з півсотні знімків, які не вмістилися до альбомів.
Людмила Черняк. Царівна нескореного українського народу: Післямова до святкування 150-річного ювілею Ольги Кобилянської на Буковині // Буковина. – 2013. – 6 груд. (№ 95). – С. 3.

У роботах використано різні техніки написання, основи, ґрунтовки, фарби, залежно від ідеї та завдання картини. Є роботи, написані фламандською технікою олійного живопису.
Ю. Боднарюк. У Художньому музеї – “Європейські краєвиди”: На картинах – емоції від побаченого під час подорожей чернівчанки Ольги Малиновської // Молодий буковинець. – 2013. – 6-7 груд. (№ 140). – С. 11.