Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

25.04.2015 – 30.04.2015

Актуальна думка: "На жаль, інтервенція – це дуже деструктивне начало, це дуже брутальна сила. У даному разі, окрім всього іншого, це сила віджилої епохи, це маніяки з цвинтаря совєтської імперії. Всі їхні методи як дві каплі води нагадують те, що вони робили під час завоювання Західної України, Балтики й інших країн. І ті методи, та брутальність, і той принцип насильства, і та ж безвідповідальність. Ясно, що це багатьох людей жахає, і ясно, що воно діє усіма силами залякування. Але, разом з тим, оце залякування є духовно імпотентним. Воно є безперспективним. За цією силою є більше відчаю, аніж справді сили, тупої злості, мовляв, «ето єсть наш послєдній і решітельний бой», і я думаю, що і «послєднєє пораженіє»" (Іван Світличний, "Радіо Свобода", 13 липня 2014).

28 квітня виповнилося б 75 років міському голові Павлу Каспруку. Про цю людину на сторінках "Молодого буковинця" розповідає журналіст Юхим Гусар.
Корпан М. "Він просто жив на роботі" // Молодий буковинець. Місто. – 2015. – 30 квіт. № 35. – С. 2.

Про першого демократичного мера розповідає також редактор "Буковини" Анатолій Ісак.
Ісак Анатолій. Два мери – батько і син // Буковина. – 2015. – 30 квіт. № 18. – С. 1, 3.

25-26 квітня у Чернівецькому муздрамтеатрі відбулася прем’єра вистави "Сватання на Гончарівці".
Чорней Валерія. "Так уміють жартувати тільки українці" // Молодий буковинець. Місто. – 2015. – 30 квіт. № 35. – С. 2.
Хомич Лариса. Один день з життя Гончарівки // Версії. – 2015. – 30 квіт.–6 трав. № 17. – С. 6-7.
Кратко Тетяна. Приречені на "кумедію" // Час. – 2015. – 30 квіт. № 17. – С. 12.

У Художньому музеї відкрилася виставка "Вишиваний дивотвір", на якій представлено більше 200 робіт понад 50 майстрів.
Україна у вишиванці... // Молодий буковинець. Місто. – 2015. – 30 квіт. № 35. – С. 8.

25 квітня у Чернівцях відбувся десятий туристичний ярмарок.
Синицька Наталія. Чернівці – невідкрита перлина Європи // Чернівці. – 2015. – 30 квіт. № 18. – С. 5.

"Степовий пірат" – так називається книга про Нестора Махна, яку у Чернівцях презентував її автор польський культуролог Станіслав Лубенський.
Фещук Наталія. "Одні вважають його бандитом, інші – героєм" // Чернівці. – 2015. – 30 квіт. № 18. – С. 11.

Перекладачеві, письменнику, журналісту Мірчі Лютику присвоїли звання "Почесного громадянина Буковини". Газета "Версії" знайомить з долею та діяльністю літературного діяча.
Хомич Лариса. Мірча Лютик: "Перклади – це спосіб найінтимнішого спілкування між народами" // Версії. – 2015. – 30 квіт.–6 трав. № 17. – С. 8.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.

Джерело фото – http://molbuk.ua/chernovtsy_news/90486-u-chernivcyakh-vidbuvayetsya-yuvileynyy-bukovynskyy-turystychnyy-yarmarok-foto.html