Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

22.05.2015 – 29.05.2015

Актуальна думка:

У маленьких очах відбивається світ, -
Гамірливий, гучний і великий -
Буйна радість зелених віт,
Білі хмари і срібні ріки.

В них - червона печаль зірниць,
І світанків краса незабутня.
Із маленьких лукавих зіниць
Поглядає на нас майбутнє.

В них відіб'ється простір без меж,
Тиха вулиця й синє поле,
Але клекіт страшних пожеж
Хай у них не тремтить ніколи.

Хай в маленьких очах відбиваєтсья світ
Од маленьких ромашок до стартів великих,
Хай в них світиться синій зеніт,
А не жах од побоїщ диких.

Василь Симоненко

Роботи чернівецького п’ятикласника Михайла Максим’яка визнали найкращими на Всеукраїнському екологічному конкурсі "Веломанія". Це п’ять моделей велосипедів, які юний винахідних створив із екологічно чистих матеріалів. Чотири моделі із п’яти братимуть участь у фіналі VIII міжнародного екологічного конкурсу "Веломанія" у Польщі. Бажаємо нашим талановитим дітям приємних і перспективних зустрічей зі світом та затребуваності рідною країною.
Корпан Марина. Винайшов велосипед майбутнього // Молодий буковинець. – 2015. – 28 трав. № 43. – С. 15.

На економічному факультеті ЧТЕІ КНТЕУ відбувся студентській фестиваль інновацій, на якому студенти представили свої проекти на тему "Розвиток інфраструктури міста". Розробки молодих людей свідчать про те, що представники молодого покоління бачать своє майбутнє у гармонійному, розумному, ввисокодуховному світі.
Нагірняк Ліна. Ідеї студентів: музей мініатюр та готель для тварин // Молодий буковинець. Місто. – 2015. – 28 трав. № 43. – С. 5.

У художньому музеї можна познайомитися з роботами викладачів Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.
Виставка // Молодий буковинець. Місто. – 2015. – 28 трав. № 43. – С. 8.

Студенти ЧНУ представили українсько-німецький літературно-архітектурний проект "Мертві поети оживають".
"За ідеєю студентів, написи на фасадах будинків, вписані в силует людини тексти або ж ліхтар, який світиться текстом Ольги Кобилянської, могли б урізноманітнити міське життя чернівчан і надати йому літературного шарму".
Антонюк Маріанна. Чернівці як потенційна європейська столиця літератури // Версії. – 2015. – 28 трав.–3 черв. № 21. – С. 2.

У Краєзнавчому музеї працює виставка "У світі прекрасного". Тут можна познайомитися з роботами художниці Олени Тимчук та її учнів.
Вавринюк Аліна. Полотна Олени Тимчук рясніють квітами // Версії. – 2015. – 28 трав.–3 черв. № 21. – С. 12.

У Літературному целанівському центрі учасники клубу "Кіно і Чернівці" ділилися своїми проектами українських серіалів.
Хомич Лариса. Майбутнє кіно чи кіно майбутнього? // Версії. – 2015. – 28 трав.–3 черв. № 21. – С. 12.

У галереї "SweetАРТ-ЗНАННЯ" відбулася презентація бучацького Арт-Двору. Досвідом ділилася менеджер проектів та програм мистецької платформи "Арт-Двір Бучач" Мар’яна Максим’як.
Хомич Лариса. "Арт-Двір" презентували в чернівецькій "Sweet-Art" або Як зробити провінцію центром культури // Версії. – 2015. – 28 трав.–3 черв. № 21. – С. 12.

Юстин Пігуляк – відомий буковинський художник, громадсько-культурний діяч. Він відомий своїми живописними полотнами і портретами. 2 червня – 170 років від Дня народження митця. У "Буковинському вічі" можна прочитати матеріал, який знайомить з особистістю Юстина Пігуляка.
Вишневська Марія. Буковинець, що залишив слід на віки // Буковинське віче. – 2015. – 28 трав. № 19. – С. 1.

Академічний камерний хор "Чернівці" та Академічний симфонічний оркестр Чернівецької філармонії дали концерт пам’яті Митрополита Андрея Шептицького у Соборі Успіння Пресвятої Богородиці.
Карачко Степан. Концерт пам’яті Митрополита Андрія Шептицького // Буковинське віче. – 2015. – 28 трав. № 19. – С. 1.

На філологічному факультеті ЧНУ ім. Ю. Федьковича відбулася зустріч з поетесою Тамарою Севернюк, яка презентувала студентам та викладачам свою нову книгу віршів "Коли задихається серце".
Джуран Василь. У 66-ій свої, а не гості // Буковинське віче. – 2015. – 28 трав. № 19. – С. 4.

Під час відкриття ХІ Київської книжкової виставки директор видавництва "Букрек" Дарина Туз-Максимець отрмала відзнаку в номінації "Краща серія" – за сорокатомне видання українських народних казок, зібраних і впорядкованих Миколою Зінчуком.
Казки знову відзначили // Буковина. – 2015. – 29 трав. № 22. – С. 4.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.
Джерело фото – molbuk.ua/chernovtsy_news/92415-v-cherniveckykh-shkolakh-prolunav-ostanniy-dzvonyk-foto.html