Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

19.06.2015 – 26.06.2015

Актуальна думка:
І все ж за юними і гріх і правда
Бо правда там де сила і вогонь
Жадаю пересісти в ембріон
Як з літака у віз пересідають
І повернутись до богів прадавніх
І з ними щиру мову повести
Як у майбутнє кинути мости

Микола Рачук, із "Розлому літа"

Минулого тижня на площі Філармонії у рамках проекту "Інтегрована концепція розвитку середмістя" чернівчани отримали можливість побачити вже розроблені ідеї і запропонувати свої думки з приводу розвитку міста.
"Організатори запропонували городянам допомогти сформувати спільне перспективне бачення культурного, освітнього, інфраструктурного, екологічного, транспортного та туристичного середовища Чернівців".
Синицька Наталія. Городяни малюють майбутнє міста // Чернівці. – 2015. – 25 черв. № 26. – С. 2.
Томулець Ліна. Перший громадський форум у Чернівцях відбувся на площі Філармонії під звуки оркестру // Версії. – 2015. – 25 черв.–1 лип. № 25. – С. 2.

У день літнього сонцестояння у музеї народної архітектури та побуту під відкритим небом вперше провели фестиваль культури вікінгів "Мідсомммар".
"Історична реставрація побуту вікінгів, майстер-класи з ремесел, танці та музика занурили гостей в атмосферу 9–12 століття".
Фещук Наталія. Вперше у Чернівцях – День літнього сонцестояння // Чернівці. – 2015. – 25 черв. № 26. – С. 10.
Луканюк Дмитро. "Історія ближче, ніж ти думаєш" // Доба. – 2015. – 25 черв. № 24. – С. 6, 16.
Козлов Руслан. У Чернівецькому музеї просто неба поселилися вікінги // Версії. – 2015. – 25 черв.–1 лип. № 25. – С. 12.

Фотомистецтво чернівецького фотографа Василя Салиги змусило міську владу звернути увагу на жалюгідні, нелюдські умови, в яких перебувають пацієнти дитячого відділення психіатричної лікарні Чернівців.
"Кілька днів поспіль Василь знимкував умови перебування юних пацієнтів установи. Після публікації фото у соціальній мережі facebook депутати обласної ради виділили гроші на ремонт дитячого відділення".
Василь Салига: "Важко повірити, що в наш час життя в лікарні може бути саме таким. У дитячому відділенні – складні умови. Це – цілий світ зі своїми правилами та проблемами, оточений стінами закладу. Невідомий та непомічений за його межами".
Вірста Наталія. "Облізлі стіни, безвихідь і дитячі очі..." // Чернівці. – 2015. – 25 черв. № 26. – С. 1, 11.

У "Версіях" можна прочитати матеріал Лариси Хомич про Народну артистку України Тамару Кільчицьку, яка відзначила свій ювілейний, 50-й, сезон на сцені Чернівецького муздрамтеатру.
Хомич Лариса. Чернівці Тамари Кільчицької: 50 років і все життя... // Версії. – 2015. – 25 черв.–1 лип. № 25. – С. 6-7.

В Обласному художньому музеї та галереї "SweetАрт-Знання" можна познайомитися з роботами художниці Альбіни Ялози. Виставку і проект "Високий друк" разом з авторкою представляв куратор проекту Павло Гудімов.
Томулець Ліна. Альбіна Ялоза та Павло Гудімов відкрили у столиці Буковини незвичну виставку // Версії. – 2015. – 25 черв.–1 лип. № 25. – С. 12.

У Чернівецькій обласній бібліотеці відбулося чергове засідання клубу "Дебют-Читання".
Томулець Ліна. Неопубліковані раніше твори читали автори у Чернівецькій бібліотеці // Версії. – 2015. – 25 черв.–1 лип. № 25. – С. 12.

Про зміст другого числа "Буковинського журналу" за 2015 рік розповідає його редактор Мирослав Лазарук.
Лазарук Мирослав. На тлі Карпат співає скрипка... // Молодий буковинець. – 2015. – 26-27 черв. № 52. – С. 8.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.
Джерело фото – www.facebook.com/photo.php