Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

18.09.2015 – 25.09.2015

Актуальна думка:

Подайте маску — замаскуюсь нині
Під бідаря, щоб пишна та сволота,
Яку скрашають шовк і позолота,
Мене в своїй не числили родині.

Манер і слів дай простих, як людині,
Що їй зрідні обшарпана голота,
Бо почуття і розум неохота
Салонній віддавать балаканині.

Танцюю на німецькім маскараді
З баронами, ченцями, королями,
Не всім знайомий, друг із блазнюками.

Мечем картонним зарубати б раді
Мене пани ці — ба! Лиш маску скину, —
Весь набрід розбіжиться за хвилину.
Максим Рильський

До Дня туризму мер у міській раді зустрівся зі студентами Київського торгівельно-економічного інституту – своєї alma mater. Майбутні спеціалісти спілкувалися з Олексієм Каспруком з приводу проблем міських доріг, розвитку туристичної галузі, можливостей працевлаштування тощо.
Писаренко Вікторія. Мер – студентам про проблеми та надбання міста // Чернівці. – 2015. – 24 вер. № 39. – С. 4.

На Соборній площі відбувся ярмарок дитячого дозвілля, під час якого можна було записатися у секції, гуртки різного спрямування, а також познайомитися з досягненнями їхніх учасників.
Діти обирали, кому що до душі // Чернівці. – 2015. – 24 вер. № 39. – С. 4.

Про те, як пройшов черговий фестиваль "Червона рута" – цьогоріч у прифронтовому Маріуполі – можна прочитати у репортажі Юлії Боднарюк.
Боднарюк Юлія. "Червона рута" в прифронтовому Маріуполі відбувалася у напівпорожньому залі // Чернівці. – 2015. – 24 вер. № 39. – С. 10-11.

Чернівецька журналістка і письменниця Оксана Драчковська презентувала на цьогорічному Форумі видавців у Львові свій новий роман "Зілля". Про історію написання цього твору з авторкою розмовляла Марина Корпан.
Корпан Марина. "Чернівці і Ольга Кобилянська в моїй книзі вигадані" // Молодий буковинець. Місто. – 2015. – 24 вер. № 77. – С. 6.

З нагоди 20-тиріччя меморіального музею Володимира Івасюка там відкрито виставку "Назбирала троєзілля, червону рутоньку...", на якій представлено портрети композитора авторства різних художників.
Виставка // Молодий буковинець. Місто. – 2015. – 24 вер. № 77. – С. 8.

Чернівецький муздрамтеатр 21 і 22 вересня представляв у Києві виставу "Земля".
Ватаман Д. "Театр приїхав – я вдома" // Молодий буковинець. – 2015. – 25-26 вер. № 78. – С. 8.

У Чернівецькому художньому можна познайомитися з модою епохи модерну: свою колекцію раритетного одягу привезла до Чернівців із Києва власниця приватного музею історії моди Марина Іванова.
Ватаман Діана. "Ці костюми – як живі" // Молодий буковинець. – 2015. – 25-26 вер. № 78. – С. 10.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.