Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

02.10.2015 – 09.10.2015

Актуальна думка:
Хто звів семибрамні Фіви?
В книгах стоять імена королів.
А хіба королі лупали скелі
й тягали каміння?
А без ліку руйнований Вавілон -
Хто відбудовував його щоразу?…
В яких халупах
Жили будівники золотосяйної Ліми?
Куди пішли муляри того вечора,
як закінчили Китайський мур?

Бертольд Брехт

Основна подія минулого тижня – День міста. Звісно, що найбільше культурних подій пов’язано саме з його відзначенням.

Черговий подарунок до Дня міста зробили чернівчанам ковалі. Цьогоріч вони, використовуючи ковальське мистецтво, відтворили карту Чернівецької області.
Бабчук Антоніна. Ковалі подарували карту Чернівецької області // Чернівці. – 2015. – 8 жовт. № 41. – С. 2.

Театралізоване дійство до Дня міста підготував муздрамтеатр імені Ольги Кобилянської. Його основу склали історичні персонажі та події, легенди та міфи, пов’язані з Чернівцями. Режисер дійства, автор концепції Людмила Скрипка: "У сценарії є уривок із вистави "Срібний павук" за твором Василя Кожелянка, бо без Кожелянка не уявляю Чернівці. Як і без Антона Кохановського".
Фещук Наталія. Відкриття Дня міста без офіціозу // Чернівці. – 2015. – 8 жовт. № 41. – С. 1, 5.

У святкові вихідні у Чернівцях можна було побачити виставку раритетних автомобілів, яку представили їхні колекціонери.
Бабчук Антоніна. Майбутні автошедеври витягали зі звалищ // Чернівці. – 2015. – 8 жовт. № 41. – С. 10.

Нарешті справедливість торжествує – у Чернівцях з’явився пам’ятник засновнику та першому ректору Чернівецького університету Костянтину Томащуку. Пам’ятник встановлено у Центральному парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка. Авторство належить львівському скульптору Володимиру Цісарику.
Фещук Наталія. "Він зумів зробити неможливе" // Чернівці. – 2015. – 8 жовт. № 41. – С. 11.

Ще одного видатного чернівчанина вшанували цими днями. Відбулося відкриття меморіальної дошки архітектору Фредеріку Кізлеру, встановленої на будинку №7 по вулиці Заньковецької, де митець мешкав.
Фещук Наталія. Кізлер повернувся до Чернівців... // Чернівці. – 2015. – 8 жовт. № 41. – С. 5.

Прихильники комп’ютерної гри "World of Tanks" представили свої вироби на виставці під назвою "Всілякі залізяки з планети Шелезяка".
"Всі вироби – політ фантазії майстрів, зроблені з підручних матеріалів. Купу залізного мотлоху хлопці вміло використали під час ведення ремонтних робіт на замовлення".
Бабчук Антоніна. "Всілякі залізяки з планети Шелезяка" // Чернівці. – 2015. – 8 жовт. № 41. – С. 11.

Презентація роману Оксани Драчковської "Зілля", яка відбулася 6 жовтня у Муніципальній бібліотеці, отримала широкий відгук мас-медіа. На сторінках газети "Версії" можна познайомитися з міркуваннями Лариси Хомич з приводу тексту та його презентації.
Хомич Лариса. Реалії та містика Оксани Драчковської // Версії. – 2015. – 8–14 жовт. № 40. – С. 1.

Любителі рок-музики мали можливість насолоджуватися улюбленими стилями під час рок-фестивалю "Відродження ХІХ", який цього року відбувався на Соборній площі Чернівців. Гостями фестивалю були гурти "Тартак" і "С.К.А.Й".
Маріянчук Яна. У Чернівцях відгриміло "Відродження" // Погляд. – 2015. – 8 жовт. № 41. – С. 24.

Чернівецька обласна філармонія відзначила своє 75-тиріччя.
Янушевська Анна. Наша історія – це наша слава, Ще від Трипілля вона пролягла... // Буковина. – 2015. – 9 жовт. № 41. – С. 4.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.
Джерело фото – www.bukinfo.com.ua/show/news