Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

23.10.2015 – 30.10.2015

Актуальна думка: «Війна дуже згуртовує бійців, бо вижити можна тільки тоді, коли це буде злагоджений колектив» (Олег Горбатюк, «Молодий буковинець», 2015, 29 жовтня, № 87, с. 9).

23 жовтня на площі Філармонії відкрили пам’ятник угорському композитору, піаністу Ференцу Лісту, який гостював у нашому місті у травні 1847 року і дав чернівчанам два концерти.
Бабчук Антоніна. На площі Філармонії з’явилася стела-рояль // Чернівці. – 2015. – 29 жовт. № 44. – С. 4.
У Чернівцях відкрили музичний пам’ятник Ференцу Лісту // Доба. – 2015. – 29 жовт. № 42. – С. 2.
Максимюк Ольга. Знаного композитора вшанували у Чернівцях // Погляд. – 2015. – 29 жовт. № 44. – С. 5.
Янушевська Анна. Ars longa, vita brevis // Буковина. – 2015. – 30 жовт. № 44. – С. 4.

З думками українського журналіста, головного редактора і ведучого проекту «Історична правда» Вахтанга Кіпіані з приводу Чернівців та феномену мультикультурнорсті нашого міста можна познайомитися на сторінках газети «Чернівці». Журналіст, який часто гостює у Чернівцях, цього разу завітав, аби взяти участь у круглому столі «Чернівці – місто зустрічі культур і релігій».
Фещук Наталія. «Процес декомунізації дозволяє повернути забуті імена» // Чернівці. – 2015. – 29 жовт. № 44. – С. 18.

Інтерв’ю з Олегом Горбатюком – сильним, організованим, мудрим чоловіком, науковцем, який пройшовши війну на Сході, повернувся з наміром будувати країну, пропонує Надія Будна.
Будна Надія. Науковець і боєць став сільським головою // Молодий буковинець. – 2015. – 29 жовт. № 87. – С. 9.

Про те, як проходить фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини», розповідають журналісти Галина Марків та Тетяна Марценюк.
Марків Галина. «Це справжнє театральне свято!» // Молодий буковинець. – 2015. – 29 жовт. № 87. – С. 10.
Марценюк Тетяна. Театральна золота осінь // Буковина. – 2015. – 30 жовт. № 44. – С. 4.

Ще один погляд з боку на Чернівці. Грузинський журналіст Гіга Ліпартеліані відвідав наше місто. З ним спілкувався Микола Кобилюк.
«Чернівці добре зберігають національний та європейський дух України. В інших регіонах вашої держави цей дух значно слабший».
Кобилюк Микола. «Ви йдете по вузькій стежці: або в провалля, або до успіху» // Молодий буковинець. – 2015. – 30-31 жовт. № 88. – С. 5.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.
Джерело фото – www.facebook.com/photo.php