Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

27.11.2015 – 04.12.2015

Актуальна думка: «Це справа кожного. Думав собі: я, викладач, 1 вересня прийду до своїх студентів і що я їм скажу? Це майбутні журналісти, яким я завжди розказував, що треба бути чесними... [...] Їм зараз потрібно вистроїти отой внутрішній стержень – національний, громадянський» (Андрій Гречанюк, «Буковина», 2015, 4 грудня, № 49, с.3).

Клуб «Дебют читання», який працює при Чернівецькій обласній науковій бібліотеці імені М. Івасюка, відзначив свій перший ювілейний рік. Про діяльність клубу «Версіям» розповіла Ольга Серебріян.
Музика, поезія, проза... Це річниця клубу «Дебют читання» в гостях у «Шепетівці» // Версії. – 2015. – 3–9 груд. № 48. – С. 8.

2 грудня у Художньому музеї відбулося відкриття виставки угорського мережива «Холоші». Виставка презентує унікальну традицію виготовлення мережива, якій вже понад 110 років.
Матвіїшин Галина. Вчора у Художньому музеї відкрили унікальну виставку угорського мережива «Холоші» // Версії. – 2015. – 3–9 груд. № 48. – С. 8.

У «Мистецькому детективі» Тетяна Дугаєва знову привідкриває чергову таємницю життя Августи Кохановської. Вона осмислює розвідку Мацея Кротофіля – доктора історичних наук Торунського університету ім. Миколая Коперника. У праці «Августа Кохановська – забута художниця з Буковини» відтворено окремі факти її біографії, пов’язані з останніми роками життя, зокрема, перебування у Торуні аж до смерті 1927 року.
Дугаєва Тетяна. Августа Кохановська. Останні сторінки життя художниці – таємниця // Версії. – 2015. – 3–9 груд. № 48. – С. 12.

На сторінках «Молодого буковинця» можна познайомитися з думками акторів і любителів театру з приводу вистави «Юліан Цезаревич».
Ватаман Діана. «Вистава складна, задум непростий» // Молодий буковинець. – 2015. – 3 груд. № 97. – С. 13.

У Меморіальному музеї Володимира Івасюка відбувся пам’ятний вечір, присвячений 98-річчю Михайла Івасюка та 100-річчю Степана Снігура.
Джуран Василь. По Михайлові – до Михайла Григоровича // Буковинське віче. – 2015. – 3 груд. № 46. – С. 3.

Журналістка Валентина Мацерук для «Буковини» підготувала інтерв’ю з філологом, викладачем кафедри журналістики ЧНУ ім. Ю. Федьковича, який протягом року воював на Сході України, Гречанюком Андрієм.
Мацерук Валентина. Андрій Гречанюк: «Я не герой. Я – нормальний чоловік» // Буковина. – 2015. – 4 груд. № 49. – С. 1, 3.

«Буковинська гостинність-2015» – так називається фестиваль кулінарного і кондитерського мистецтва, який пройшов у Чернівцях вже вчотирнадцяте. Цього разу фестиваль розташувався у дворику ратуші.
Будна Надія. «Випікаємо бабки шість годин на дровах» // Молодий буковинець. – 2015. – 4-5 груд. № 98. – С. 4.

Вийшов четвертий номер «Буковинського журналу». Детально про вміщені у ньому матеріали на сторінках «Молодого буковинця» розповідає редактор Мирослав Лазарук.
Лазарук Мирослав. Від Буковини – до Луганщини // Молодий буковинець. – 2015. – 4-5 груд. № 98. – С. 8.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.
Джерело фото – www.facebook.com/photo.php