Наші нові надходження

 
 
Понеділок, 7 грудня 2015 року
 
 
 
Протягом 2015 року фонди Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського поповнилися новими різногалузевими виданнями. Про те, які нові надходження з’явилися у книгозбірні, можна дізнатися, перейшовши у рубрику «Нові надходження». З окремими ж виданнями пропонуємо познайомитися детальніше.
 
 
 
 
 
Із праць, присвячених проблемам історії, особливо ґрунтовним осмисленням матеріалу привертають увагу такі: «Історія розвитку органів влади на території Чернівецької області», «Долі тисячі доріг» Ірини Войцехівської і «Європа та її нації» Кшиштофа Помяна.
 
 
Колектив авторів. Історія розвитку органів влади на території Чернівецької області: монографія / За заг. ред. Добржанського О. В., Круглашова А. М., Ярмистого М. В. – Чернівці: Букрек, 2014. – 812 с.: іл. ISBN 978-966-399-687-5
 
Колективна монографія буковинських науковців є першим комплексним дослідженням системи управління на території нинішньої Чернівецької області у контексті усього складного історичного минулого та сучасності. Розглянуто становлення і зміни адміністративно-територіального устрою, формування, розвиток, діяльність органів влади «за часів аварських, болгарських і руських правителів, під час перебування у складі Молдавської землі, Османської, Австрійської (з 1867 р. – Австро-Угорської) та Російської імперій, Румунського королівства», СРСР, незалежної України. В основі праці багата джерельна база; окремі документи представлені в додатку, яким завершується дослідження.
 
Автори поставили собі за мету показати еволюцію управлінської системи, «висвітлити проблемні аспекти діяльності, узагальнити досвід їх вирішення у минулому» зі сподіваннями, «що це може слугувати добрим прикладом чи доречним застереженням у сучасності та майбутньому при формуванні й здійсненні регіональної та місцевої політики і управління».
 
«В історії влади нашого краю було багато такого, до чого ми зараз хотіли б повернутися. Але були і відкати назад. Тож це такий довідник, який дозволить рухатися вперед» (Олександр Добржанський).
 
 
 
 
Войцехівська І.Ф. Долі тисячі доріг / І.Ф. Войцехівська. – Черінвці: Місто, 2014. – 704 с. іл. ISBN 978-617-652-095-5
 
Автор книги – голова Чернівецького обласного товариства політв’язнів і репресованих Ірина Войцехівська. Вона присвятила роботі над книгою останні роки свого життя. По її смерті роботу завершила донька Галина Бойко, здійснивши видання книги (саме пані Галина передала «Долі тисячі доріг» читачам бібліотеки). Ірина Войцехівська пройшла крізь сталінські табори, тому «Долі тисячі доріг» можна назвати книгою її життя.
 
«У книзі І. Войцехівська (вона вийшла на 800 сторінок) подала хронологію нищення української нації від Переяславської ради 1654 року (вона її назвала зрадою, бо поклала початок добровільно-примусовому приєднанню українських земель до Московії) до ганебного закону Колесніченка-Ківалова «Про засади державної мовної політики», прийнятого 2012-го. Багато сторінок зайняли документальні свідчення. Подана таблиця з приблизними підрахунками наших національних втрат за 1918–1946 роки. Знищення урядовців УНР та української інтелігенції, перший, другий і третій голодомори в Україні, загибель цивільного населення та вояків у роки Другої світової війни, висланих до Сибіру та Далекого Сходу забрали (страшно подумати!) 29 мільйонів життів...» (Людмила Черняк).
 
 
 
 
 
 
Помян К. Європа та її нації: Пер. з фр. Я. Кравця. – Львів: Каменяр, 2003. – 169 с.
Цю книгу, разом з іншими своїми перекладами («Коротка франкомовна проза ХХ століття», «Життя Ісуса» Франсуа Моріака) бібліотеці передав доцент кафедри світової літератури Львівського університету ім. І. Франка Ярема Кравець.
 
Кшиштоф Помян – польсько-французький історик, філософ. Автор філософських есеїв, праць з історії європейської культури, політичної публіцистики.
 
У дослідженні «Європа та її нації» К. Помян розглядає історію Європи як історію її кордонів та конфліктів. Охоплюючи п’ятнадцять століть, автор простежує спроби європейського об’єднання – релігійного, культурного, економічного, діагностує, чи готові нації завершити нову спробу.
 
«Отже, на виході кожної європейської нації знаходяться різні етноси, часто ворожі одні одним, з їхніми вождями, жрецями, войовниками і плебсом, віруваннями, традиціями, звичаями; лінгвістичні спільноти нездатні порозумітися між собою або ж такі, що з великими труднощами розуміють себе; категорії, що відрізняються своїм правовим статусом, загалом спадковим і, зокрема, рабством або залежністю одних, що протиставляється свободі інших» (Кшиштоф Помян).
 
 
 
 
 
 
 
Підготувала Інга Кейван