НАШІ НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

П'ятниця, 11 грудня 2015 року

Значну частину фондів бібліотеки ім. А. Добрянського становлять видання іноземними мовами. Це і книги, зібрані самим Анатолієм Добрянським, і передані Петром Рихлом, також із книгозбірні Петера Деманта тощо. Ця традиція продовжується. Серед нових надходжень також є кілька іноземних видань – німецькою, румунською, чеською мовами.

Brenner Hedwig. Mein altes Czernowitz. Erinnerungen aus mehr als neun Jahrzehnten 1918–2010. – Konstanz: Hartung-Gore Verlag, 2010. – 132 s. ISBN 978-3-86628-320-6

Гедвіґ Бреннер народилася 1918 року у Чернівцях в родині Адольфа та Фредеріки Лянґгаузів. Батько був юристом, мати – вчителькою. Навчалася історії мистецтва у Відні та Женеві. 1938 повернулася до Чернівців. 1939 одружилася з Ґотфрідом Бреннером (1913–1998). Подружжя переїхало у Румунію до центру нафтобудівного регіону Плоєшті. 1940 року Гедвіґ Бреннер відвідує Чернівці, які не змогла залишити через радянську окупацію. Протягом 1941–1945рр. пережила німецько-румунську окупацію, гетто. Після повернення 1945 року до Румунії народила двох синів, вчилася в інституті медичних працівників у Плоєшті. Працювала фізіотерапевтом у місцевих поліклініках до 1980 року. Емігрувала у Хайфу до своєї родини 1982 року.

Пропонована книга – це оповідь Гедвіґ Бреннер про «її старі Чернівці», яка охоплює понад вісімдесят років. Вона розповідає про свою родину, оточення, друзів, знайомих, про місто, яке, здебільшого, залишилося лише у спогадах, листівках та старих фото. Ілюстративний матеріал, використаний у виданні, також охоплює різні епохи.

Zum Andenken und Nachdenken. Kurzgeschichten, Lyrik und Malerei aus Czernowitz und Israel. – Konstanz: Hartung-Gore Verlag, 2011. – 156 s. ISBN 978-3-86628-399-2

У книгу увійшли мала проза та поезія Гедвіґ Бреннер, а також картини Ґотфріда та Пауля Бреннерів.

Ці два видання бібліотеці свого рідного міста надіслала у дарунок авторка.

Інших два видання читачам Муніципальної презентувала чеська архівістка Центрального державного архіву у Празі Власта Мєштанкова.

Česká panovnická a státni symbolika. Vývoj do současnosti / Pavel Sedláček, autor; Eva Gregorovičová, editor. – Praha: Státní ústřední archiv v Praze, 2002. – 152 s. ISBN 80-85475-86-3

Каталог, який ілюструє еволюцію чеської владної, державної символіки від Середньовіччя до сучасності. Приємно вражає багатством поданого матеріалу (із фондів архіву), детальними професійними описами, розлогими вступними коментарями автора та редактора видання.

The State of Bohemia and Czechoslovakia in Documents 1158 – 1990 / Eva Gregorovičová, editor. – Praha: Státní ústřední archiv v Praze, 2001. – 104 s. ISBN 80-85475-82-0

Історію Богемії і Чехословаччини висвітлено на документах із фондів Центрального державного архіву у Празі.

Ці видання є свідченням трепетного і гідного ставлення до своєї історії, своєї культури, а отже до національної пам’яті.

Prodan Viorika. Frumoasele femei. Fotografii şi documente de familie din Bucovina şi Basarabia. – Bucureşti, 2011. – 146 p. ISBN 978-973-0-09716-0

Альбом подарувала бібілотеці доктор філологічних наук Лівіана Ралеу на згадку про свого батька Іона Продана – уродженця Чернівців.

На матеріалі родинних фотографій мешканців Буковини і Бесарабії показано красу, тендітність і силу жінки у різні часи. Змінюються часи, мода, обставини, але жінка завжди крокує легко і впевнено, знаючи про свою довершеність, дивлячись у майбутнє чарівним, палким поглядом. Саме такими є красиві жінки цього видання.

Підготувала Інга Кейван