Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

09.12.2016 – 16.01.2016

Актуальна думка:

«Вперше побачила її у 1973 році. Я тоді була молода солістка філармонії, а Сіді Таль – член художньої ради. Красива, ефектна жінка, яка заворожувала своєю відкритістю і щирістю. Мене здивувало те, що вона не шукала недоліків у солістів, не критикувала їх, а радила, як можна зробити краще»

(Ніна Каплієнко, «Молодий буковинець. Місто», 14 січня 2016, №5, с. 4).

Про те, якою колись була пошта, поштарі та їхня роль у сфері послуг населенню, про те, що хвилює сучасних поштарів, можна дізнатися у матеріалі Антоніни Бабчук про листоношу-вишивальника Василя Тарновецького.
Бабчук Антоніна. «Колись носили по сім газет в одну хату, а тепер – лише китайські посилки» // Чернівці. – 2016. – 14 січ. № 2. – С. 18.

Міське товариство інвалідів-спинальників «Мрія» організувало і провело у ресторані готелю «Буковина» щорічне свято з концертною програмою, святковим столом.
Традиційне свято для інвалідів-спинальників // Чернівці. – 2016. – 14 січ. № 2. – С. 2.

У різдвяні дні в органному залі дав концерт фортепіанної музики третьокурсник Київської Національної музичної академії ім. П. Чайковського Олександр Кривич.
Спориніна Тетяна. «Вдосконалюй свій талант на загальне благо» // Версії. – 2016. – 14–20 січ. № 2. – С. 12.

Оповідь про заслужену артистку України віддану своїй праці, заворожену Чернівцями, інтелігентну Ніну Каплієнко, яка 1 січня відзначила свій ювілей, пропонує Надія Будна.
Будна Надія. «Мій голос любила Сіді Таль» // Молодий буковинець. Місто. – 2016. – 14 січ. № 5. – С. 4.

Ще одна приємна новина, пов'язана з Ніною Каплієнко. Заслужену артистку України, лауреата обласної мистецької премії імені Сіді Таль, художнього керівника групи солістів «Музична просвіта» Чернівецької обласної філармонії нагороджено медаллю «На славу Чернівців».
Висока нагорода Ніни Каплієнко // Буковина. – 2016. – 15 січ. № 3. – С. 4.

11 січня – день смерті Юрія Федьковича. Традиційно цього дня чернівчани збираються біля пам’ятника письменнику і громадсько-культурному діячеві.
Тодорів Василь. Тричі – на стільки ж празників – до Федьковича // Буковинське віче. – 2016. – 14 січ. № 1. – С. 3.

Також 11 січня у музеї Юрія Федьковича відбувся Перший обласний конкурс читців його творів, у якому взяла участь 21 дитина.
Янушевська Анна. «Розсипся же, пісне моя, та й не схаменися...» // Буковина. – 2016. – 15 січ. № 3. – С. 4.

80 років виповнилося науковцю, громадському діячеві Василю Ботушанському. Йому присвячена стаття Івана Фостія.
Фостій Іван. Невтомний орач історичних перелогів Буковини // Буковина. – 2016. – 15 січ. № 3. – С. 4.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.