Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

07.05.2016 – 14.05.2016
Актуальна думка:

я стала тінню міліардів тіл
що і без них округлююсь опівдні
бо тіла я позбавлена по крові
по розумінню сприйняттю і мові
і стати б словом що одне зі слів
і стати б тілом що одне із тіл
відчутне дотиком і зрозуміле словом
а поки вертко — на краю в житах
а поки сіль моя — лише слова
що жоден з мудреців не прочитає
і доки липа виросте що в ній
розкриюсь серцем соком засинанням
під крики півня під небесний дзвін
а далі тиша
піднімання сил
від кореня
від рік землі і сталі
лиш відсікання рук і голови
тепер лети
як липа голос дзвін
тепер рости
високо гордо само
ставай рікою простором крилом
не відчувай
це відчуття одно
не покидає

Олена Герасим’юк

У День пам’яті та примирення, 8 травня, чернівчани згадували загиблих у ІІ Світовій війні, героїв Буковинського куреня, Небесної Сотні, учасників війни на Сході України.
Величко Михайло. Ніхто не забутий… // Чернівці. – 2016. – 12 трав. № 19. – С. 2.

Синґл чернівецького автора танцювальної музики Тараса Жука з’явився у всіх цифрових магазинах світу. Інтерв’ю з музикантом можна прочитати на сторінках «Погляду».
Шупеня Ольга. Музикою чернівчанина зацікавився світ // Погляд. – 2016. – 12 трав. № 19. – С. 22.

Цього року музична школа №2 відзначає 50 років. Про діяльність школи, колектив розповіла «Буковинському вічу» директор школи Галина Іванівна Плав’юк.
Мандрик-Мельничук Марина. Музика – незбагненний світ краси // Буковинське віче. – 2016. – 12 трав. № 18. – С. 1.

Матеріал про француза Каріма Белгасема, який закохався в Україну, вивчив нашу історію, викладає французьку мову на кафедрі сучасних іноземних мов та перекладу факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ і учням гімназії №3, підготувала для «Буковини» Аурелія Тринта.
Тринта Аурелія. «Здається, що моє серце розмальоване жовто-блакитними фарбами» // Буковина. – 2016. – 13 трав. № 20. – С. 3.

Експозицію «Твої сини, гімназіє» відкрили у музеї Чернівецької гімназії №2. Виставка присвячена випускникам гімназії, які були учасниками АТО.
Корпан М. Експозиція АТО – в гімназії // Молодий буковинець. – 2016. – 13-14 трав. № 40. – С. 8.

У Чернівецькому художньому музеї до 1 червня можна переглянути виставку фотографій, присвячених мостам Будапешта, – «Мости. Епоха. Будапешт».
Ватаман Діана. Мости Будапешта – у Чернівцях // Молодий буковинець. – 2016. – 13-14 трав. № 40. – С. 8.

У Чернівцях на базі центру «Вікно в Америку» презентували першу в Україні програму вивчення англійської мови для поліцейських.
Ватаман Д. Полісмени вчитимуть англійську // Молодий буковинець. – 2016. – 13-14 трав. № 40. – С. 9.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.