Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

14.05.2016 – 21.05.2016

Актуальна думка: «Отже, не дивно, що у підсумку ми маємо черги молоді біля Румунського консульства, Польського візового центру в Чернівцях… Це є наслідком того, що «Електронмаш» перетворився на торгово-розважальний центр «DEPO’t», а на заводі «Гравітон» та заводі технологічного обладнання зручно розташувалися «Екватор» і «Боянівка». Альтернатива є, а науки стає дедалі менше…» (Каріна Бордіян, «Версії», №20, 19–25 травня 2016 року, с. 6).

На площі Філармонії 17 травня відбувся громадський науково-просвітницький захід «День Науки». Учасники демонстрували свої винаходи, впровадження і використання яких може значно покращити екологічну ситуацію.

Олендр Діана. «Я працював в Європі та Америці, проте найкращі винахідники – у нас» // Чернівці. – 2016. – 19 трав. № 20. – С. 2.

Цій же події присвячена проблемна стаття журналістки «Версій» Каріни Бордіян.

«Організатори на площі Філармонії що мали, те й показали, виходячи з реалій сьогодення. Все дійство звелося до звіту гурткової роботи різних товариств. Мені здалося, що я, ніби за велінням Машини часу, повернулася на 30 років назад…».

Бордіян Каріна. «Наметова наука» на площі Філармонії, або Чому талановита молодь виїжджає за кордон // Версії. – 2016. – 19–25 трав. № 20. – С. 6.

Тимофійчук Х. Школярі вчилися створювати безпілотники // Молодий буковинець. – 2016. – 20-21 трав. № 42. – С. 12.

Про історію створення Чернівецького обласного краєзнавчого музею, якому вже понад 120 років, можна прочитати у газеті «Доба».

Белінська Світлана. Музей з вулиці Лілейної // Доба. – 2016. – 19 трав. № 18. – С. 6.

Цього року День вишиванки відзначив десяту річницю. До цієї дати було приурочено презентацію першого документального фільму про вишиванку «Спадок нації» (автор сценарію Леся Воронюк, режисер Олександр Ткачук). «Стрічку знімали чернівчани протягом 9 місяців у шести країнах світу: в Україні, Канаді, Італії, ОАЕ, Німеччині та Росії».

Бордіян Каріна. «Спадок нації»: Вишиванку зняли у повнометражному документальному фільмі // Версії. – 2016. – 19–25 трав. № 20. – С. 12.

Карачко Степан. «Спадок нації» // Буковинське віче. – 2016. – 19 трав. № 19. – С. 1.

У Чернівцях відбувся концерт гурту «Бумбокс». З лідером гурту Андрієм Хливнюком спілкувалася Ольга Шупеня.

Шупеня Ольга. Згадали про Бобула і боржок «Гуцул Каліпсо» // Погляд. – 2016. – 19 трав. № 20. – С. 22.

У рамках Національного проекту «ТРИ С» у Чернівецькій філармонії відбувся виступ композитора Мирослава Скорика. Маестро виступив перед чернівчанами прем’єрою Концерту №2 для віолончелі з оркестром.

Ватаман Діана. «У нас є таланти» // Молодий буковинець. – 2016. – 20-21 трав. № 42. – С. 8.

Про презентацію роману-есею Надії Мориквас «Корнелія» та біобібліографічного покажчика «Дем’ян Григораш» у Муніципальній бібліотеці ім. А. Добрянського – у репортажі Василя Гринюка.

Гринюк В. «Він був для неї всім життям…» // Молодий буковинець. – 2016. – 20-21 трав. № 42. – С. 8.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.